Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

MKB profiteert van outsourcemakelaar

24 november 2009 - 08:44OpinieGovernance & Privacy
Johan Bouman
Johan Bouman

Het uitbesteden van kleinere softwareprojecten naar een ander land is voor het mkb potentieel zeer interessant. Veel midden- en kleinbedrijven ontwikkelen zelf geen software en hebben ook niet aan de lopende band websites of custom (web-)applicaties nodig. In feite net zoals we maar een paar keer in ons leven een huis kopen. Voor deze bedrijven kan een zogenaamde outsourcemakelaar een uitkomst zijn.

Iedereen die weleens een huis heeft gekocht, weet dat dat uiteindelijk emotie is. Niet alleen omdat het gaat om het 'gevoel' dat je erbij moet hebben, maar ook omdat je wegens kennisgebrek de keuze niet puur op rationele gronden kán maken. Ook in het bedrijfsleven komt dit natuurlijk veel voor. Zelden wordt pas een beslissing genomen als alle feiten voorhanden zijn. Als dat al mogelijk is.

Maar je wilt natuurlijk wel zo zeker mogelijk zijn. Veel mensen nemen daarom een aankoopmakelaar in de hand. Die weet de huizen te vinden, kan een huis op zijn merites beoordelen en onderhandelt over de prijs. De makelaar is thuis in wet- en regelgeving en kan zorgen dat jij valkuilen vermijdt. Deze analogie kan heel sterk doorgetrokken worden naar het outsourcen van softwareprojecten. Zeker voor mkb-organisaties die geen permanent partnerschap met een Indiase gigant nodig hebben.

Voor mij blijft het de vraag in welk stadium van volwassenheid outsourcing voor het mkb nu is. Zijn we als industrie een 'commodity' of zijn we nog nauwelijks volwassen? Hoe dan ook, er is bij iedere potentiële outsourcer een sterke behoefte aan een vertrouwd adres. Iemand die de lokale markt in Oost-Europa of Azië kent, iemand die een groot lokaal netwerk heeft, die kan onderhandelen met lokale freelancers en verbindingsofficier kan zijn in geval van cultuurverschillen. Iemand die ook volgend jaar nog de telefoon opneemt. Want freelancers kan je natuurlijk ook via internet vinden, maar je bestelt ook geen huis via een linkje op een site.

Ook aan de aanbodkant heeft het 'makelaarsmodel' potentie. Dat wil zeggen, een bedrijf dat zelf geen software levert, maar intensief bemiddelt tussen vraag en aanbod. Dit gaat veel verder dan simpelweg consultancy en lijkt sterk op die makelaarsrol. Dit drukt de kosten aan aanbodzijde en past helemaal in de flexbilisering en vernetwerking van de 21ste eeuw.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    2 reacties op “MKB profiteert van outsourcemakelaar”

    1. Frank schreef:
      24 november 2009 om 09:40

      Slechte vergelijking, het uitbesteden van een softwareproject en het aankopen van een huis zijn niet met elkaar vergelijkbaar. Voor het laten bouwen van een huis naar eigen idee, heb je tenslotte geen makelaar nodig. Ja, wellicht voor het aankopen van de grond, maar niet voor het bepalen waar bv. de rioolaansluiting moet komen of welke kozijnen je wilt hebben.

      Een makelaar kan twee partijen samenbrengen, maar het succesvol opleveren van de gewenste software, dat is echt hele andere kost. Daar zijn hele andere kwaliteiten voor nodig, een makelaar is tenslotte geen bouwtechnisch ingenieur of architect. Voor kant & klare software zijn er mogelijkheden maar voor zelfbouw? Ik zie voornamelijk valkuilen.

      Login om te reageren
    2. Peter schreef:
      25 november 2009 om 07:51

      Fraude bij outsourcing company in India.

      Satyam Managers in Fraud Bought Property.
      http://www.theoutsourceblog.com/2009/11/satyam-managers-in-fraud-bought-property/

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Storing
    Cloud & Infrastructuur

    ICT-storing MKB duurt gemiddeld een dag

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs