Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Ordina adviseert Rijk over voortgang mGBA

26 november 2009 - 13:26ActueelIT Strategy & GovernanceOrdina
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Ict-dienstverlener Ordina gaat het ministerie van Binnenlandse Zaken adviseren over de invoering van de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) als basisadministratie. Daartoe hebben de twee partijen een overeenkomst gesloten. De waarde van de overeenkomst wordt niet bekendgemaakt. De dienstverlener onderzoekt onder andere de status van de invoering van de GBA als basisadministratie bij alle gemeenten en overige bestuursorganen.

Staatssecretaris Ank Bijleveld van het ministerie van Binnenlandse Zaken meldde in juni 2009 dat veel gemeenten en overige bestuursorganen de gestelde deadline van 1 januari 2010 niet gaan halen voor het invoeren van de terugmeldvoorziening. Deze voorziening zorgt voor correcte gegevens van burgers in de GBA.

Om een beter beeld te krijgen van de knelpunten bij de invoering van de modernisering van de GBA (mGBA) is een versnellingactie opgezet. Bijleveld hoopt dat deze actie ervoor zorgt dat op 1 januari 2010 meer gemeenten zijn aangesloten op de GBA dan in juni was voorzien.

De dienstverlener onderzoekt hoe ver gemeenten zijn met de aanpassing van systemen en processen. Daarnaast wordt gekeken met welke problemen en vragen gemeenten en andere bestuursorganen kampen. De resultaten maken de dienstverlener en het ministerie op 17 december bekend. Ordina doet alleen de inventarisatie en geeft advies. Het ministerie maakt verdere acties bekend als dat nodig zal zijn.

Druk

In oktober 2008 gebruikten negen gemeenten de terugmeldvoorziening gebruiken en dat nog eens dertien in de afrondende fase van implementatie te zitten. Nederland telt meer dan vierhonderd gemeenten. Een woordvoerder hoopte in juni 2009 dat er toen beter voor zou staan.

Hij zei toen dat de vertraging komt doordat gemeenten veel krijgen opgelegd vanuit het rijk. ‘Er komt best veel op de gemeenten af. Er is bijvoorbeeld ook de BAG en Mijnoverheid.nl. Gemeentebestuurders moeten worden overtuigd dat extra geld en tijd nodig is om alles te laten plaatsvinden.’ BAG is de Basisregistratie voor adressen en gebouwen en Mijnoverheid.nl is een persoonlijke website voor overheidszaken.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    soevereiniteit
    Overheid

    Google furieus na forse DMA-boetes EU

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Soevereine kritische cloud van Atos, nieuwe securitychip van Intel en Fortinet (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Ai ontsnapt uit sandbox: OpenAI meldt ongezien cy­be­rin­ci­dent

    Large Language Models

    Mistral vlijt zich nog meer tegen Microsoft aan

    IT Strategy & Governance

    Datasoevereiniteit of data-nihilisme?

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs