Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Investeringen in BI nemen fors toe’

groei cijfers vergrootglas grafiek
02 december 2009 - 11:10ActueelSoftware & DevelopmentBusiness ObjectsKadenzaSAP

De vraag naar business intelligence (bi) projecten in Nederland neemt momenteel met 20 procent toe. Dat stelt de Larense leveranciersonafhankelijke bi-specialist Kadenza aan de hand van eigen bedrijfsresultaten. De bi-leverancier verwacht dat de markt zich na een slechte periode herstelt. Het bedrijf verwacht voor 2010 een omzetgroei van 40 tot 45 procent te behalen en breidt het personeelsbestand met bijna een derde uit.

De groei van investeringen in bi wordt volgens de leverancier enerzijds veroorzaakt doordat organisaties de investeringen in bi-projecten die voor 2009 gepland stonden, uitstellen. ‘Anderzijds kiezen bedrijven er juist in economisch zware tijden voor om te investeren in projecten die inzicht verschaffen in stuurinformatie’, zegt directeur Jeroen Blankendaal.

De visie van de bi-leverancier wordt ondersteund door cijfers die marktonderzoeker Forrester eind oktober 2009 publiceerde. De marktonderzoeker berekende dat de wereldwijde omzet uit bi-software tussen nu en 2015 zal verdubbelen. De marktonderzoekers stellen dat bedrijven juist in zware economisch tijden investeren in software voor statistiek en analyse. Dit komt doordat het management de software gebruikt om dagelijkse bedrijfsvoering zo efficiënt mogelijk uit te voeren en strategische beslissingen te nemen aan de hand van betrouwbare gegevens.

SAP Business Objects

Onderzoekers van Passionned stelden overigens begin 2009 dat het voor organisatie vaak lastig is om groot financieel succes te behalen met behulp van bi. Dat komt doordat bedrijven die bi-software implementeren dat vaak doen zonder duidelijke strategie.

Het bi-bedrijf Kadenza, dat vijf jaar bestaat, heeft de bedrijfsvoering onderverdeeld in drie disciplines: Bi en datawarehousing, Financiële waarde projecties en Planning & control. Het bedrijf is partner van leveranciers als SAP Business Objects, IBM Cognos en Microsoft. Het bedrijf heeft momenteel honderd consultants in dienst.

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    AI data-analyse business consultancy
    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite en Xebia, data-analyse voor wielersport (en meer)

    Failliet
    ActueelCarrière

    Ex-Rodeo-topman Pieter Vos persoonlijk failliet na bewezen miljoenenfraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs