Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘CRM als webdienst is in trek bij overheid’

10 december 2009 - 10:343 minuten leestijdActueelSoftware & DevelopmentSalesforce

Grote bedrijven en overheden kiezen er steeds vaker voor om crm-systemen als webdienst af te nemen. Dat zegt Hans Brouwer, Benelux-directeur van Salesforce.com. De leverancier verwacht dat vooral de omzet uit abonnementen met grote bedrijven en overheden zal toenemen. Het bedrijf moet wel meer moeite doen om die klanten binnen te halen. ‘Voordat bedrijven definitief met een bepaalde leverancier in zee gaan, testen ze eerst de systemen van meerdere aanbieders.’

In de Benelux bestaat het klantenbestand van Salesforce.com nu nog voor tweederde uit middelgrote en kleine bedrijven en voor éénderde uit grote organisaties. Brouwer ziet steeds vaker grote bedrijven aankloppen om crm-als webdienst af te nemen en verwacht dat die trend zich doorzet.

De Beneluxdirecteur zegt, zonder aantallen of namen te noemen, dat steeds vaker overheidsinstellingen crm als webdienst afnemen. ‘Overheidinstellingen zijn van oorsprong wat conservatiever als het gaat om vernieuwingen. Maar ze moeten door de economische omstandigheden ook op zoek naar een verlaging van de kosten en een bedrijfsvoering die flexibel is.’

De uitbreiding van het aantal klanten bij overheidsinstellingen komt van twee kanten. Brouwer vertelt dat zijn verkoopteam vaker naar aanbestedingen kijkt en de banden aanhaalt met ict-dienstverleners en implementatiepartners die aanwezig zijn in de overheidsmarkt zoals Accenture, Capgemini en Deloitte.

Crisis

Brouwer zegt dat ook steeds vaker grote bedrijven aankloppen om crm-als webdienst af te nemen. Hij noemt grote bedrijven als KPN en TNT, die in het verleden een bijna monopolistische positie hadden of banken en verzekeraars. ‘Die bedrijven kijken nu kritisch naar de bedrijfsvoering. Het is niet meer ‘business as usual’. Grote bedrijven worden gedwongen om de kosten drastisch te verminderen.’ De directeur vervolgt: ‘Vaak is de ict-afdeling historisch gegroeid tot een behoorlijke omvang. Na de crisis vragen bedrijven zich af of ze dat allemaal binnenshuis moeten houden. De economische omstandigheden dwingen die bedrijven om keuzes te maken.’

De leverancier merkt dat klanten kritischer zijn. Voordat ze beslissen om met een leverancier in zee te gaan, worden systemen uitvoeriger getest. Zo testte afvalverwerker Van Gansewinkel ook een ander systeem voordat het definitief voor Salesforce koos. Uit een presentatie van de afvalverwerker blijkt dat het om Siebel crm on demand van Oracle gaat.

Salesforce is sinds vijf jaar actief in Nederland, België en Luxemburg. De leverancier heeft in die landen ongeveer duizend klanten. Wereldwijd heeft het bedrijf 68.000 klanten. Naast een crm-pakket als webdienst biedt het bedrijf via het web een ontwikkelplatform aan. De banken Fortis en ABN en hardwareleverancier Dell zijn grote klanten in de Benelux. Salesforce is, gemeten naar omzet, de derde grootste crm-leverancier ter wereld.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: LVNL bouwt nieuwe radartoren op Schiphol, AMS-IX in zee met Uniserver (en meer)

    Licentiewatch Oracle SAP
    Software & Development

    Oracle en SAP zetten bijl in traditioneel licentiemodel

    Data & AI

    GitHub gooit Copilot-interacties in de ai-trai­nings­ma­chi­ne

    Financiële dienstverlening

    Kort: Nieuw betaalmerk Pay by Bank, Utrechts Eneve naar Iberië (en meer)

    Licentiewatch SAP
    Software & Development

    SAP voert radicale ai‑facturatie in: gebruik bepaalt straks de rekening

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs