Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Dell stapt uit Agility Alliance

16 december 2009 - 19:50ActueelIT Strategy & GovernanceDellEDSHP Inc.

Hardwareleverancier Dell maakt geen deel meer uit van de Agility Alliance, het samenwerkingsverband van enkele grote ict-bedrijven dat in 2004 werd opgericht door de voormalige ict-dienstverlener EDS. De fabrikant was vanaf het begin bij de alliantie betrokken, maar nam afscheid toen EDS in augustus 2008 werd overgenomen door Dells concurrent HP. Dat vertelt woordvoerster Simone Versteeg van Dell.

Ze legt uit dat Dell in de laatste jaren al wat afstand nam van de alliantie, waarin enkele internationale ict-bedrijven, zoals EDS, Cisco, Oracle en Microsoft, gezamenlijke projecten ontwikkelen en verkopen. ‘We werden steeds meer een strategische partner. Het begon als een samenwerking van bedrijven op het raakvlak van hardware en software. In de loop van de tijd werd dat echter steeds meer het raakvlak tussen software en diensten’, vertelt Versteeg.

Gelopen race

Toen ict-leverancier HP halverwege 2008 EDS overnam, was het voor Dell een gelopen race. ‘HP en Dell hebben een te grote overlappende markt’, legt Versteeg uit. Noch Dell, noch de andere deelnemers in de alliantie hebben dit eerder wereldkundig gemaakt. Een woordvoerder van HP, het nieuwe moederbedrijf van EDS, bevestigt dat Dell inmiddels geen deel meer uitmaakt van de Agility Alliance.

Hardwareleverancier Dell probeert net als HP voet aan de grond te krijgen in de markt voor ict-dienstverlening. In november 2009 rondde het bedrijf de overname van dienstverlener Perot Systems af.

EDS heet sinds september 2009 officieel HP Enterprise Services en is onderdeel van HP’s nieuwe dienstendivisie Enterprise Business.

Agility Alliance
Onder de naam Agility Alliance ging dienstverlener EDS in 2004 een samenwerkingsverband aan met de grote spelers Cisco, EMC, Dell, Microsoft, Oracle, SAP, Sun Microsystems, Symantec en Xerox. In december 2009 trad ook adviesbureau PricewaterhouseCoopers tot de alliantie toe.

De alliantie heeft tot doel gezamenlijk projecten te ontwikkelen en aan te bieden op de markt. Het gaat dan om samenwerking op het niveau van netwerk-, infrastructuur-, applicatie- en bedrijfsproces, maar ook op het vlak van verkoop en ondersteuning.

Dell stapte uit de alliantie toen concurrent HP EDS halverwege 2008 inlijfde.

 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    Rabobank
    AI Agents

    Rabobank: agentic ai verandert het werk van engineers enorm

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Opensource alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs