Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Als laatste verkoopt Nortel zijn VOIP-divisie

24 december 2009 - 09:39ActueelCloud & InfrastructuurNortel
Diederik Toet
Diederik Toet

De noodlijdende netwerkleverancier Nortel heeft ook voor zijn laatst overgebleven divisie een koper gevonden. Het Canadese bedrijf kan zijn divisie Carrier VoIP and Application Solutions (CVAS) kwijt aan de Amerikaanse ip-hardwarefabrikant Genband, die er 282 miljoen dollar voor biedt. Het onderdeel levert internettelefonieproducten en -diensten aan telecombedrijven. Het bod van Genband wordt beschouwd als openingsbod in een nog te organiseren veiling.

Nortel regelt voor de verkoop van CVAS een veiling. De datum daarvan maakt het bedrijf in januari 2010 bekend. CVAS levert ip-gebaseerde telefonie-, data- en multimediadiensten waarmee telecomaanbieders communicatiediensten gecombineerd kunnen aanbieden op zowel vaste telefoons als mobiele toestellen en pc’s. De divisie maakt deel uit van Nortels Carrier-tak, die telecomaanbieders bedient. De andere tak, Enterprise Services, richt zich op grootzakelijke klanten en is sinds half december in handen van netwerkbedrijf Avaya.

Ontmanteling

De andere bedrijfsactiviteiten verkocht Nortel al eerder dit jaar. Zo werden de cdma-, lte- en gsm activiteiten van Nortels Carrier Networks-divisie in november 2009 eigendom van Ericsson. Het onderdeel dat apparatuur voor optische en ethernetnetwerken levert, verkoopt het bedrijf aan concurrent Ciena. De activiteiten van Application delivery gingen in februari over naar Radware. Nortel heeft nog geen koper gevonden voor zijn aandeel in de joint venture LG-Nortel.

Het Canadese Nortel wordt ontmanteld omdat het bedrijf niet aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen. Sinds begin 2009 heeft de onderneming een Chapter-11 status. Dat houdt in dat het bedrijf tijdens de ontmanteling van zijn divisies is beschermd tegen speculanten. Nederlandse medewerkers waren verrast door de financiële perikelen.

Nederland

In Nederland is Nortel gevestigd in Hoofddorp. Daar wordt voornamelijk gewerkt voor de divisie Enterprise Services. Er werken ongeveer dertig mensen, die binnenkort verhuizen naar het kantoor van Avaya in Nieuwegein. Kees Griffioen, de scheidend directeur van Nortel Enterprise Solutions Nederland, vindt dat zijn bedrijf voor een schijntje aan Avaya is verkocht.

 

Meer over

TelecomVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Philipp Strasmann Cybersecurity
    Security & Awareness

    De onvermijdelijke verschuiving naar preëmptieve cyberbeveiliging

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs