Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Strategy & Transformation » Digital Transformation

Analisten zijn het eens over ICT-herstel

04 januari 2010 - 10:563 minuten leestijdActueelDigital Transformation
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Hoewel vooral grotere organisaties nog steeds bezuinigen op het aantal interne en externe ict’ers, lijkt het ict-herstel sinds de zomer van 2009 te zijn ingezet. Dat is vooral te zien binnen het midden- en kleinbedrijf. Daar worden inmiddels meer ict’ers aangetrokken dan de deur uitgedaan. Ook de ict-budgetten laten een stijgende trend zien. Analisten zijn dan ook voorzichtig positief.

De eerste tekenen van herstel komen in zomer van 2009. Dan voorspelt onderzoeksbureau European Information Technology Observatory (EITO) dat de Europese markt voor ict-producten en diensten in 2010 weer aantrekt. Het gaat om een voorzichtige stijging van 0,3 procent, waar EITO voor het jaar 2009 nog een daling van 1,7 procent verwacht. Nog diezelfde maand meldt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) dat de investeringen in de ict-sector wereldwijd weer lijken toe te nemen. Na een zwaar eerste kwartaal krabbelt de branche langzaam uit het dal waarin het eind 2008 terechtkwam door de mondiale crisis in de financiële wereld.

In oktober 2009 voorspelt ook onderzoeksbureau Gartner dat in 2010 de ict-markt weer aantrekt. De analisten verwachten dat de wereldwijde uitgaven aan ict dan 3300 miljard dollar bedragen. Dat is een stijging van 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder. Het duurt echter nog tot 2012 voordat in de ict-sector dezelfde of een hogere omzet wordt gemaakt dan in 2008, zo denkt Gartner. In diezelfde maand komen ook de analisten van Ernst & Young met goed nieuws: Nederlandse ict-managers verwachten het komende jaar meer te besteden aan ict dan in de twaalf maanden daarvoor.

Minder personeelsbezuinigingenIn december meldt de Kamer van Koophandel dat in de ict-sector minder wordt bezuinigd op personeel dan in andere sectoren. De ict-ondernemers verwachten een omzetstijging en verwachten in het vierde kwartaal van 2009 minder op personeel te bezuinigen. AME Research is in diezelfde maand voorzichtiger: dit onderzoeksbureau verwacht dat de omzet van Nederlandse ict-bedrijven in 2010 weliswaar zal groeien, maar niet veel. Het onderzoeksbureau sluit nieuwe ontslagen in 2010 daarom niet uit.

Stabilisatie

De ICT Barometer van Ernst & Young levert in december goed nieuws op. Het adviesbureau concludeert dat sprake is van ict-herstel, in vergelijking van april van dit jaar. Voor het eerst sinds maanden neemt in het mkb de vraag naar ict’ers namelijk toe. Bij bedrijven met meer dan vijfhonderd medewerkers, in het bijzonder in de sectoren productie en industrie, wordt wel nog fors gesneden in het bestand van externe en interne ict’ers. Al met al concludeert het adviesbureau dat na een jaar van krimp de vraag naar externe en interne ict’ers zich stabiliseert.

In april 2009 was de ICT-indicator van Ernst & Young voorlopig op zijn laagst: 36. Inmiddels is deze index gestegen naar 81. Desondanks zijn deze indexcijfers geen aanleiding voor een jubelstemming. De index ligt namelijk nog steeds onder de startwaarde van honderd, die stamt uit februari 2002.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Linux Foundation wil met OpenGrid netplanning verbeteren

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    shutterstock_2492545613
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale autonomie: InSpark brengt beide samen

    IT Strategy & Governance

    Vijf regionale labs voor immersieve ervaringen

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    IT Strategy & Governance

    ABN Amro: ict-sector herstelt zich fors

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs