Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Strategy & Transformation » Digital Transformation

‘Met beheersoftware bereik je geen perfectie’

12 januari 2010 - 09:33ActueelDigital TransformationHP Inc.

Bij de keuze voor nieuwe ict-beheersoftware moeten organisaties zich niet laten verleiden tot het bereiken van perfectie. Ze kunnen zich beter richten op wat voor hen in de eerste fase het belangrijkst is en waar ze over een paar jaar willen staan. Dat zegt IT management architect Arvid Elstrodt van HP, naar aanleiding van een rapport van Forrester. Daarin wordt geconcludeerd dat ict-beheersoftware vaak weggegooid geld is.

Tientallen experts die deelnemen in het Computable-panel Beheer, beamen het onderzoek. Ook zij merken dat dergelijke software vaak verkeerd of onvolledig wordt toegepast en geven tips om organisaties te helpen bij de keuze van beheersoftware.

Elstrodt is een van de beheerexperts en vindt dat ict-beheersoftware bepaalde bedrijfsdoelstellingen dient te ondersteunen. ‘Werk dus altijd vanuit die doelstellingen: bepaal wat voor jouw organisatie in deze fase het belangrijkst is en kijk daarnaast waar je over een paar jaar naartoe wil. Ga vervolgens aan de hand van dit groeipad een invulling zoeken.’

Perfectie

Laat je niet verleiden tot het willen bereiken van perfectie, adviseert hij. ‘Richt je op dat wat de meeste resultaten oplevert met de minste kosten/inspanning. Kies daarbij voor software die zo open mogelijk is qua integratiemogelijkheden en ondersteuning biedt aan open frameworks zoals ITIL(v3).’

Moeten organisaties kiezen voor een algemeen beheerproduct of juist voor nichesoftware? Elstrodt: ‘Meer generieke software biedt als voordeel dat je niet bij iedere wisseling in je te beheren omgeving moet zoeken naar een andere tool. Het kan wel als nadeel hebben dat in sommige gevallen de ‘diepte’ niet zo groot is als gewenst.’

Organisatorische verandering

Tot slot wijst de IT management architect erop dat de implementatie van beheertooling voor 20 procent een technische aangelegenheid is, maar voor de overige 80 procent een organisatorische verandering betreft.

Lees ook de tien tips voor het kiezen van het juiste ict-beheerpakket

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    NIS2

    NIS2 maakt van een bekende blinde vlek...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet (Cbw), de Nederlandse invulling van de Europese NIS2-richtlijn, van kracht. Er is geen overgangsperiode. Voor veel organisaties zit de grootste uitdaging niet in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    IT Strategy & Governance

    ABN Amro: ict-sector herstelt zich fors

    Digital Transformation

    Waarom leren in digitale transformaties fundamenteel verandert

    Digital Transformation

    Kort: Tikkie deelde lintjes uit op Koningsdag, Zsolt Szabó adviseur van Accenture (en meer)

    Digital Transformation

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Digital Transformation

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs