Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

G Data waarschuwt: Abonnementsfraude in Microsoft-design

19 januari 2010 - 09:283 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessG Data

De experts van G Data’s SecurityLab waarschuwen voor een groots opgezette fraudecampagne met abonnementen op Microsoft Security Essentials. Het doel is om argeloze gebruikers het geld uit de zak te kloppen.

Op de website www.security-essentials.info kan Microsofts gratis antivirussoftware worden gedownload. De site lijkt qua vormgeving zo sterk op het corporate design van Microsoft, dat het op het eerste gezicht niet van echt valt te onderscheiden. Wanneer een bezoeker in de val trapt en zich op de site registreert, sluit hij automatisch een abonnement van drie jaar af voor EUR 35,94.

"Wanneer voor gratis software geld wordt gevraagd, moeten alle alarmbellen gaan rinkelen. Dit geval bevestigt de regel: download software alleen van de homepage van de aanbieder of van betrouwbare portalen, zoals bijvoorbeeld die van PC-tijdschrijften," zegt Ralf Benzmüller, hoofd van G Data’s SecurityLab.

De werkwijze van de fraudeurs
De homepage van de zelfbetitelde software-dealers biedt naast Microsoft Security Essentials ook andere populaire gratis software aan. In de FAQ’s van de site wordt aan de geïnteresseerden medegedeeld hoe de kosten voor deze gratis software ontstaan. Dit zou zijn omdat de site niet alleen de service biedt van het ter download aanbieden van deze en andere populaire software, maar ook een ’24-uurs-klantenservice’ voor de duur van het abonnement. Het is echter zeer de vraag of de bezoekers van deze site de FAQ’s ook lezen en zodoende weten dat er een belofte is voor een klantenservice.

Wanneer men klikt op ‘Download now’, wordt een aanmeldingsformulier van FreeDownloadZone.com getoond. Hier moet men persoonlijke gegevens en de details van de creditcard invoeren. Als dit is gedaan, wordt EUR 19,50 voor een eenjarig abonnement, of EUR 35,94 voor een driejarig abonnement geïncasseerd. Bijkomende kosten worden niet uitgesloten, want op de site staat een kleine verwijzingen naar eventueel bijkomende kosten. Deze zijn dankzij een automatisch aangevinkte optie geautoriseerd. Wie dit vinkje niet weghaalt, is zo al snel EUR 81,58 kwijt.

Fraude met abonnementen op internet is geen nieuw fenomeen, maar deze aanval is door de authentiek ogende URL en website erg uitgekookt. Onoplettende gebruikers kunnen daardoor gemakkelijk in de problemen komen.

Deze site is niet de enige die op een dergelijke manier werkt. Met vergelijkbare trucs worden ook freeware-producten als Open Office, Firefox, Music-downloads, iTunes, Gimp, Quicktime, Limewire, eDonkey, BitTorrent en andere gratis antivirus-producten als betaald abonnement aangeboden.

Anonieme bedriegers
De identiteit van de uitbater van de website blijft verborgen. Informatie over de site is niet aanwezig en een WHOIS-aanvraag leidt naar een anonimiseringservice in Nederland en verdere rookgordijnen. Afgezien van het sluw gekozen webadres, toont een ‘advies’ van de bedriegers onderaan de site een nieuwe kwaliteit van werkwijze.

Deze dienst is dus hoofdzakelijke bedoeld voor onervaren computergebruikers. Juridisch gezien is het geven van een dergelijke waarschuwing zeer verstandig, omdat het de vrije keuze van het slachtoffer benadrukt.

Als u in de val bent gelopen
Neemt u direct contact op met uw creditcardmaatschappij en laat uw kaart blokkeren. Zo voorkomt u verder misbruik van uw kaart en kunt u geen financiële schade lijden.

 

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Meer lezen

    Computable.nl
    OpinieSecurity & Awareness

    5 stappen ter voorbereiding op de verkorte levensduur van TLS-certificaten

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands trekt op met Data Expo

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs