Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

OPTA-baas leidt EU-telecomwaakhond in 2011

Europese aanbesteding Europa vlaggen
29 januari 2010 - 14:54ActueelCarrièreACMBerec

Chris Fonteijn leidt van 2011 tot 2012 de pas opgerichte Europese koepelorganisatie voor telecomtoezichthouders Berec. Fonteijn is de huidige voorzitter van de Nederlandse telecomwaakhond Opta en gaat de twee functies combineren. Berec is het Engelstalige acroniem voor ‘Orgaan van Europese regelgevende instanties voor elektronische communicatie’.

De nieuwe organisatie is de opvolger van de European Regulators Group (ERG), een Europees samenwerkingsverband van  telecomtoezichthouders dat al sinds 2004 bestaat. Opta-voorman Fonteijn is sinds 2008 actief in het dagelijks bestuur van de ERG. Vanaf 28 januari 2010, de officiële oprichtingsdatum, is Fonteijn vice-voorzitter van de Berec. De Ier John Doherty is in 2010 voorzitter. Hij wordt per 1 januari 2011 voor een jaar opgevolgd door Fonteijn.

Directe aanleiding voor de oprichting van Berec is de goedkeuring van nieuwe EU-telecommunicatievoorschriften door het Europarlement en de Europese raad van ministers. Volgens eurocommissaris Viviane Reding (Telecom) heeft de Europese telecommunicatiemarkt behoefte aan een instantie die nationale telecomregelgevers en de Europese Commissie helpt bij het opstellen van samenhangende voorschriften en concurrentievoorwaarden.

Chris Fonteijn

Chris FonteijnDe eerste voorstellen voor een Europese koepelorganisatie voor telecomtoezichthouders werden gedaan in 2007. Het is onder meer de bedoeling dat Berec het gebruik van frequentiespectra binnen de EU harmoniseert, snellere nummerportabiliteit regelt, maximale gesprekstarieven stelt en ervoor zorgt dat contractstermijnen maximaal twee jaar zijn.

Berec staat voor ‘Body of European Regulators of Electronic Communications’. Volgens eurocommissaris Reding toont de organisatie de Europese vastberadenheid om landsgrenzen te beslechten als het gaat om toegang tot telecomnetwerken en het leveren van communicatiediensten.

 

 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Marga Reuver nieuwe voorzitter Dutch Cloud Community

    Overheid

    Haperende it bij OM brengt rechtsstaat in gevaar

    Onderwijs

    Tech-hub Molengeek verdacht van financiële malversaties

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Winnaars Computable awards 2025
    Carrière

    Zo hebben jury en publiek gestemd bij de Computable Awards 2025

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs