Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Inter Access mag naar extra kapitaal zoeken

15 februari 2010 - 17:44ActueelIT Strategy & GovernanceRabobankSLTN
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Inter Access mag van de nieuwe eigenaar Rabobank Participaties (Rapar) op korte termijn op zoek gaan naar een extra kapitaalverstrekker. Voorwaarde is wel dat Rapar zijn positie als meerderheidsaandeelhouder behoudt. Rapar hielp de Hilversumse automatiseerder begin dit jaar uit de brand in ruil voor een meerderheidsbelang. Inter Access was in geldproblemen geraakt.

Volgens het jaarverslag 2008, dat begin 2010 pas uitkwam, is Rapar bereid ’tot het op korte termijn toelaten van een nieuwe participant ter verdere versterking van zowel de vermogens- als liquiditeitspositie van de vennootschap door middel van een additionele kapitaalversterking’. Wel moet Rapar na zo’n extra investering meerderheidsaaneelhouder blijven. Inter Access wil geen commentaar geven of er dit jaar al naar een eventuele nieuwe participant wordt gezocht.

De Hilversumse automatiseerder eindigde eind 2008 met een negatieve eigen vermogenspositie. Omdat er ook nog een aflossingsverplichting bestond van een achtergestelde lening van 10,2 miljoen euro van Rabo Participaties en een overschrijding van de bankconvenanten ten aanzien van de werkkapitaalfinanciering was een spoedige vermogensversterking onontbeerlijk. Uiteindelijk leidde dit begin januari 2010 tot een overeenkomst met Rapar, dat reeds een belang van zo’n 30 procent bezat.

Via een aandelenemissie, waarbij het aantal aandelen met een factor vijf werd uitgebreid, zette de investeerder een bedrag van zo’n acht miljoen euro van de opeisbare lening om in aandelenkapitaal. Hierdoor heeft Rapar een meerderheid van de aandelen in handen gekregen (86 procent). De restvordering van circa 3,9 miljoen euro is omgezet in een achtergestelde lening. Van het restant van 14 procent van de aandelen is 11 procent in handen van oprichter en ex-grootaandeelhouder Gerard Willemse. Ook zijn er nog een paar kleine aandeelhouders.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Inter Access mag naar extra kapitaal zoeken”

    1. piet schreef:
      16 februari 2010 om 20:54

      Ik denk dat er weinig interesse is in een bodemloze put en dat weet Rapar natuurlijk ook wel. Het begint zo langzamerhand een soap te worden. Ik schat in dat er volgend jaar door RTL een documentaire over gemaakt zal worden. IT op de Gooise matras.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Generative AI

    Een model voor elk

    IT Strategy & Governance

    Invest International leent KMWE 15 miljoen voor uitbreiding in Maleisië

    IT Strategy & Governance

    Kort: VodafoneZiggo legt basis voor 8 Gbit/s, DXC brengt autonoom rijden naar logistieke sector (en meer)

    Carrière

    Laatste weekeinde om te stemmen voor de Computable Awards!

    IT Strategy & Governance

    Eurofiber koppelt Delft en Rotterdam met revolutionair quantumnetwerk

    IT Strategy & Governance

    Kabinet: geen rol pensioenfondsen bij digitale autonomie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs