Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Broeders teleurgesteld in cijfers Capgemini

18 februari 2010 - 14:54ActueelInnovatie & TransformatieCapgemini

Bestuursvoorzitter Henk Broeders van ict-dienstverlener Capgemini Nederland vindt de jaarcijfers van 2009 teleurstellend. Vergeleken met 2008 boekt zijn organisatie in de Benelux een omzetdaling van 12,9 procent. Daarbij is de omzet van de pas aangekochte divisie Business Application Services (BAS) niet meegeteld. Inclusief BAS draaide Capgemini in de Benelux in 2009 een winst van 122 miljoen euro bij een omzet van bijna 1,4 miljard euro.

‘We wilden in 2009 gelijke tred houden met de rest van de Capgemini-groep, maar dat is niet gelukt’, verzucht Broeders. De topman verklaart de omzetdaling door de relatief grote afhankelijkheid in de Benelux van klanten in de financiële sector en van detacheringscontracten. Het bedrijf wist in deze regio wel zijn winstmarge van 8,7 procent vast te houden. In 2007 en in 2008 droegen de activiteiten in de Benelux juist nog bovengemiddeld bij aan de goede cijfers van het dienstenbedrijf.

Op internationaal niveau verging het Capgemini in 2009 nauwelijks beter dan in de Benelux. Het concern sloot het jaar af met een omzet van bijna 8,4 miljard euro, bijna 4 procent minder dan in 2008. De operationele winst bleef steken op 333 miljoen euro, een daling van 43 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Na aftrek van diverse andere kosten, zoals voor reorganisaties, en belastingen bleef onder de streep 178 miljoen euro over.

Bestuursvoorzitter Henk Broeders van Capgemini Nederland: ‘Teleurstellende cijfers voor 2009’. De divisie Capgemini Consulting, waarin veel Nederlandse gedetacheerden werken, boekte internationaal een omzetdaling van 14,7 procent. Technology Services, het grootste bedrijfsonderdeel, zag zijn omzet dalen met 7,4 procent. De omzet van Sogeti (Capgemini Local Professional Services) daalde met 8,3 procent. Outsourcing Services, bijna even groot als Technology Services, boekte een bescheiden omzetgroei van 0,3 procent.

Voor 2010 hoopt Broeders op een omzetgroei die ‘minimaal gelijkloopt met de markt.’ Hij vestigt zijn hoop op de vijf speerpunten die Capgemini wereldwijd al eerder formuleerde: datamanagement, softwareontwikkeling en -onderhoud, advies bij virtualisatie en cloud computing, applicatietesten en smart metering.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs