Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft: ‘Google doet aan lock-in’

01 maart 2010 - 16:20ActueelCloud & InfrastructuurGoogleMicrosoft

De praktijken die Google hanteert op de online zoek- en advertentiemarkt zijn te bestempelen als ‘lock-in’, dus oneerlijke concurrentie. Dat stelt Microsoft-topman Dave Heiner in een blogposting.

Heiner is vice president and deputy general counsel bij Microsoft. Zijn blogposting beargumenteert waarom Microsoft de handelspraktijken van Google heeft aangeklaagd bij de Europese Commissie.

Heiner stelt ten eerste dat de reactie van Google op de onderzoeken die in Amerika en Europa naar het bedrijf gevoerd worden niet helemaal correct zijn. Google wees onmiddellijk naar Microsoft: de klachten zijn van ‘een van de laatst overgebleven concurrenten op de zoekmarkt (sic)’ afkomstig en dus niet serieus te nemen. Heiner: ‘Het is niet ongebruikelijk dat klachten in concurrentiezaken van concurrenten komen. Geloof me, ik kan het weten: ik ben chief competition counsel bij Microsoft sinds 1994, dus ik heb heel wat klachten van concurrenten gezien. Toen Google-ceo Eric Schmidt nog aan het hoofd stond bij Novell, aarzelde Novell nooit om bij regulatoren te klagen over Microsoft. Google heeft zich de laatste jaren op dat vlak trouwens ook niet onbetuigd gelaten.’

Ten tweede schetst Heiner het beeld dat de groeiende onvrede over Google nu geleid heeft tot gesprekken met antitrustautoriteiten. ‘Sommige klachten behelzen gewoon agressieve businessstandpunten die Google inneemt. Sommige gaan over de geheime sfeer waarin Google op sommige domeinen werkt. En sommige lijken serieuze antitrustvragen op te roepen.’ Enkele bedrijven klopten daarover bij Microsoft aan, maar het bedrijf heeft hen doorverwezen naar de antitrustautoriteiten. ‘Klagen tegen Microsoft zal niet veel uithalen’, aldus Heiner. Daarop volgt een korte uiteenzetting die stelt dat het niet goed is dat één bedrijf de zoek- en advertentiemarkt op internet domineert.

Heiner besluit: ‘Microsoft zal natuurlijk de eerste zijn om te zeggen dat leidende bedrijven niet gestraft moeten worden voor hun succes. Noch zouden bedrijven gestraft moeten worden omdat een bepaalde handelspraktijk een rivaal zou schaden – ook dat is een van de verdiensten van concurrentie. Dat is een standpunt dat Microsoft lang heeft aangehangen en we blijven daarbij. Onze bezorgdheid is enkel gerelateerd aan de praktijken van Google, dat de neiging heeft zakenpartners en content ‘in te sluiten’ (zoals Google Books) en concurrenten uit te sluiten. Op die manier wordt concurrentie ook in de bredere zin van het woord ondermijnd. Uiteindelijk moeten de concurrentieautoriteiten beslissen of Googles praktijken al dan niet beschouwd moeten worden als illegaal.’

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet investeert 142 miljoen in versnelling Nederlandse 6G‑technologie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Ziekenhuizen ruziën met Chipsoft, Acer presenteert jubileumlaptops (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Besi houdt Amerikaanse kopers voorlopig op afstand

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp komt met nieuwe luchthavendisplays  

    Governance & Privacy

    Hoe realiseer ik een soevereine informatiehuishouding?

    Innovatie & Transformatie

    Australische DroneShield meldt zich in de Benelux

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs