Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nictiz zoekt nieuwe beheerder voor LSP

Ziekenhuis verpleegster zorg
01 maart 2010 - 15:21ActueelInnovatie & TransformatieCSCNictiz
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Nationaal ICT Instituut in de zorg (Nictiz) heeft een Europese aanbesteding uitgeschreven voor het beheer, de exploitatie en de doorontwikkeling van het landelijk schakelpunt (lsp). De opdracht heeft een totale waarde van negen miljoen euro. Het lsp is de beveiligde verbinding tussen zorgverleners die informatie uitwisselen via het elektronisch patiëntendossier (EPD). Het beheer wordt op dit moment uitgevoerd door ict-dienstverlener CSC. Dat bedrijf bouwde samen met databaseleverancier Intersystems het huidige lsp, dat begin 2006 werd opgeleverd.

Naast het beheer staat doorontwikkeling van het lsp centraal. Opdrachtgever Nictiz schrijft in het aanbestedingsdocument: ‘Aangezien de omgeving waarbinnen het lsp fungeert nog niet uitontwikkeld is, worden de nodige inspanningen verwacht ten aanzien van de doorontwikkeling van de lsp-dienstverlening, zowel functioneel als wat prestaties betreft.  (…) Aangezien het lsp een bestaande operationele dienst is, zal de opdracht ook de transitie van de huidige situatie naar de nieuwe situatie omvatten.’

De opdrachtgever doelt op de komende jaren, waarin stap voor stap steeds meer zorgverleners via het lsp gekoppeld moeten worden aan het EPD. Voor het beheer en de exploitatie van het lsp wordt zes miljoen euro gereserveerd. Voor de doorontwikkeling is drie miljoen euro beschikbaar.

Streng optreden

Eind 2009 voldeed bijna tweederde deel van de zorgsystemen niet aan de eisen voor aansluiting op het landelijk schakelpunt. Sommige zorgverleners stellen dat de invoering van het EPD eenzijdig wordt doorgevoerd. Minister Klink heeft het idee dat sommige zorgverleners de uitwisseling van patiëntgegevens vertragen en wil streng optreden tegen zorgverleners die hun beveiligingsnormen niet halen.

Nictiz kan op dit moment niet toelichten wat de reden is achter de aanbesteding. CSC heeft nog niet gereageerd op de vraag waarom de opdrachtgever een nieuwe beheerder zoekt.

EPD
Het landelijk EPD wordt stap voor stap opgebouwd. Het elektronisch uitwisselen van medicatiegegevens en huisartswaarneemgegevens tussen ziekenhuizen, huisartspraktijken, huisartsposten en apotheken zijn de eerste toepassingen van het landelijk EPD. De gegevensuitwisseling wordt op termijn uitgebreid.

Het EPD is een beveiligde verbinding naar een index die verwijst naar medische informatie. Die informatie is lokaal opgeslagen bij de zorgverlener. Het EPD is dus geen dossier waarin alle informatie ligt opgeslagen, maar een netwerk via het landelijk schakelpunt waarmee medische informatie wordt uitgewisseld.

De verplichte gegevensuitwisseling had op 1 september 2009 moeten werken, maar minister Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport besloot begin 2009 om die datum op te schuiven. Dat deed hij na kritiek van betrokken artsen, apothekers en ziekenhuispersoneel over de haalbaarheid van die termijn.

 

 

Meer over

AanbestedingElektronisch Patientendossier

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Innovatie & Transformatie

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Overheid

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Innovatie & Transformatie

    SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs