Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Bedrijfszekere internettoepassingen

10 maart 2010 - 13:42OpinieCloud & Infrastructuur

Websites, webapplicaties en een internetverbinding maken steeds vaker deel uit van bedrijfskritische processen. Continuiteit hiervan is voor veel organisaties dus van levensbelang. Ik geef je graag een aantal aandachtspunten ter overweging of de continuiteit in jouw huidige oplossing gewaarborgd wordt.

Servers waarop de sites en applicaties draaien kunnen meervoudig, redundant, uitgevoerd worden. Als er een uitvalt, door hard- of softwarestoring, neemt een ander het over. De performance-belasting kan ook over servers verdeeld worden. Een aantal softwareproducten weet hier redelijk raad mee, anderen laten het deels of volledig afweten. Realiseer je dat dit voor specifieke software een forse uitdaging kan zijn, mogelijk dat de softwareredundantie niet alle functionaliteiten volledig ondersteunt. Dit vergt de nodige aandacht bij productoverwegingen, maar zeker ook bij maatwerk.

Waar staan deze redundante servers eigenlijk, in het datacenter van de organisatie of bij een internetprovider? Hoe zijn daar de twee meest essentiële zaken, stroom en internetverbinding, geregeld? Hoe lang draaien de servers verder als de stroom uitvalt? In welke gevallen kan de internetverbinding wegvallen of sterk beperkt worden? Onderhoud, hard- of softwarestoring op netwerkinfrastructuurniveau (routers, glasvezel), denial of service (dos) aanval. Heb je er al eens bij stil gestaan en gerealiseerd dat je deze risico's kunt beperken? Een goede isp kan jouw verbinding mogelijk volledig redundant verzorgen, maar als het om essentiële zaken gaat wil je wellicht niet afhankelijk zijn van een enkele partij.

Het is niet de eerste keer dat een storing bij een enkele partij resulteert in het feit dat websites, applicaties en medewerkers van jouw organisatie niet bereikbaar zijn. Tal van partijen ervaren dit als onmacht, maar de wereld draait verder. Draai je mee via een eigen redundante internetverbinding of blijf je machteloos afwachten?

Het komt wellicht over als iets wat weggelegd is voor grote organisaties en multinationals, maar niets is minder waar. Steeds meer kleinere partijen kiezen er voor deze risico's te beperken. Internetverkeer zelf routeren en redundant uitvoeren hoeft niet moeilijk te zijn. Een internet exchange, zoals bijvoorbeeld NL-ix en AMS-ix, kan je ondersteunen. Naast redundantie levert dit ook een snellere internetverbinding op en indien je flink wat verkeer hebt, kan je nog kosten besparen ook!

Meer over

ECMISP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs