Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Intel stapt in zorg-ict met telezorgterminal

27 mei 2010 - 14:35ActueelIT Strategy & GovernanceDigitalIntelSiemens
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Chipfabrikant Intel betreedt de Nederlandse markt voor zorgautomatisering. Het bedrijf introduceert de Intel Health Guide PHS600, een telezorgterminal waarmee chronisch zieken op afstand worden gevolgd. Het gaat bijvoorbeeld om de meting van de bloeddruk of bloedsuikerspiegel bij ouderen of diabetici. Via internet komen de gegevens bij de arts terecht. Het apparaat is ontwikkeld door een in 2006 opgerichte bedrijfstak die zich richt op zorgautomatisering.

Die divisie heet Intel Digital Health. De terminal is grotendeels ontwikkeld in het in Ierland gevestigde onderzoek- en ontwikkelcentrum van de leverancier. De ontwikkeling startte in 2006. Het product is inmiddels anderhalf jaar op de markt in de Verenigde Staten en een jaar geleden volgden Engelstalige landen als Groot-Brittannië, Ierland en Australië. Vanaf 25 mei 2010 is de terminal beschikbaar op de Nederlandse markt. De software is vertaald naar het Nederlands. Het apparaat wordt ook in Duitsland, Spanje, Frankrijk en Italië geïntroduceerd.

Fujitsu
Het apparaat heeft iets weg van een laptop en bevat een aanraakscherm en webcam. Er kunnen verschillende meetinstrumenten, zoals een weegschaal, glucose- of bloeddrukmeter aan de machine worden gekoppeld.

In het Martini Ziekenhuis in Groningen loopt momenteel een proefproject met het systeem. Zwangere vrouwen met diabetes worden op afstand gemonitord. Het project wordt aangestuurd door de Groningse cardioloog en directeur van zorgautomatiseerder CurIT, René van Dijk. Het apparaat wordt in Nederland op de markt gebracht door Fujitsu.

Vergrijzing
De verwachtingen zijn dat in 2050 een kwart van de Nederlandse bevolking ouder is dan 65 jaar. Bovendien neemt het aantal mensen met chronische aandoeningen zoals diabetes en obesitas toe. Door de opkomende vergrijzing, toename van chronisch zieken, het gebrek aan verplegend personeel en de opkomst van ict veranderen behandelmethoden in de zorg snel.

Grote spelers in de zorgautomatisering die vergelijkbare oplossingen leveren, zijn Siemens en Philips.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Sourcing & Vendor Management

    UU brengt met model it-kwetsbaarheden in kaart 

    Software & Development

    Kort: Meer winst voor Wolters Kluwer, Bending Spoons lijft Airtable in (en meer)

    IT Strategy & Governance

    ABN Amro: ict-sector herstelt zich fors

    IT Strategy & Governance

    Zakendoen met samenwerkingsverbanden

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs