Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Bull levert 1,25 petaflops supercomputer op

01 juni 2010 - 10:13ActueelInnovatie & TransformatieBull
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Ict-bedrijf Bull heeft zijn Tera 100supercomputer voor het eerst opgestart. Het maximum vermogen van de machine is 1,25 petaflops. Daarmee behoort de machine volgens de leverancier tot de krachtigste supercomputers ter wereld. De machine staat bij het Frans Atoomagentschap (CEA). Het is de eerste petaflop-supercomputer die is ontworpen en ontwikkeld in Europa.

De supercomputer bestaat uit 4300 Bullx S-serie servers en beschikt over 140.000 Intel Xeon 7500-processorkernen, 300 terabyte centraal geheugen en een totale opslagcapaciteit van meer dan 20 petabyte (1 petabyte staat gelijk aan 1000 terabyte). Volgens de leverancier is de verwerkingscapaciteit van 500 Gb per seconde naar een Global File System een wereldrecord voor dit type supercomputer. Die verwerkingsnelheid van informatie is volgens Bull gelijk aan een miljoen mensen die tegelijk HD-films kijken en de opslagcapaciteit zou gelijk zijn aan de opslag van 25 miljard boeken.

De machine, waarvan de ontwikkeling ruim twee jaar heeft geduurd, wordt gebruikt om aanvallen met atoomwapens te simuleren. Dat is onderdeel van een programma van de Franse overheid om Europa zo goed mogelijk te beschermen tegen atoomwapens.

Snelste?
Bull claimt de drie na snelste supercomputer ter wereld te hebben gebouwd. Er circuleren verschillende ranglijsten van snelste supercomputers. Vaak worden verschillende meetmethoden gebruikt, maar de aanspraak van Bull lijkt wat overdreven. De titel ‘snelste supercomputer van Europa’ doet waarschijnlijk meer recht aan de prestaties van de machine van Bull.

Meer over

HPC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Java
    OpinieCarrière

    Java 30 jaar: legacy of alive?

    ActueelInnovatie & Transformatie

    In deze 10 projecten wordt het beste samengewerkt!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse hightech-sector sluit Japanse deals

    OpinieCarrière

    Van reactief naar voorspellend: waarom scenario-management onmisbaar wordt

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Zo transformeren de 10 beste organisaties digitaal!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Vlaams minister-president Diependaele opende Cybersec Europe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs