Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuwe iPhone niet klaar voor 4G

08 juni 2010 - 10:443 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurApple

Apple-baas Steve Jobs heeft in San Francisco de volgende generatie iPhones voorgesteld. Nieuw zijn onder meer het betere scherm, de vijf megapixel camera en de mogelijkheid tot videotelefonie. Iedereen die dacht dat de populaire smartphone klaar zou zijn voor 4G, moet echter nog even langer wachten.

De iPhone4, die met een breedte van 9,3 millimeter een kwart dunner is dan zijn voorganger, lijkt qua design als twee druppels water op het testexemplaar dat werd gevonden in een bar in Silicon Valley. De opvallende metalen zijkant, die al te zien was op de foto’s van Gizmodo, is niet enkel een designelement, maar ook een nieuwe antenne die voor een betere ontvangst van 3G en GPS moet zorgen.

Zoals verwacht heeft het apparaat een camera aan de voor- en aan de achterzijde. De traditionele fotocamera is helemaal vernieuwd, en heeft nu naast een led-lampje ook vijf megapixels onder dak. Daarmee kan je bijvoorbeeld video opnemen in HD.

Voortaan wordt het ook mogelijk om te videochatten (FaceTime), wat niet alleen interessant is voor ouders die hun kinderen willen zien, maar ook voor doven en slechthorenden die kunnen telefoneren via gebarentaal.

Jammer is dat FaceTime – voorlopig althans – enkel werkt als je van iPhone naar iPhone belt, en via een draadloos wifi-netwerk. De 3G-netwerken zouden momenteel nog onvoldoende capaciteit hebben om vlot te kunnen videochatten.

Het scherm (de ‘retina display’) heeft een hogere resolutie (4x), waardoor het beeld heel wat scherper wordt. Met de nieuwe batterij moet de smartphone volgens Jobs 300 uur stand-by blijven. Je zou tot zeven uur moeten kunnen bellen, of tot tien uur video’s kijken.

Verder kondigde Jobs nog aan dat iBooks en iMovie naar de iPhone gaan, en dat je kan multitasken met het nieuwe besturingssysteem iOS4.

Opmerkelijk is dat Apple naast Google ook Bing toevoegt als zoekmachine. Jobs had zelfs een complimentje over voor Microsoft. "They did a good job on Bing", klonk het. Enkele jaren geleden zou het niet waar geweest zijn.

Wie verwachtte dat de iPhone4 een iPhone 4G zou zijn, moet nog even langer wachten. De Amerikaanse telecomoperator AT&T gaat pas tegen eind 2011 een 4G-netwerk uitrollen, waardoor ook de rest van de wereld maar moet wachten op een iPhone die 4G ondersteunt.

Ook mogelijkheden voor voice input ontbreken op de nieuwkomer, hoewel Apple onlangs nog de voice-specialist Siri opkocht. Voor de goede orde: Android-telefoons ondersteunen intussen wél voice-toepassingen.

De iPhone4 wordt in juli verwacht op de Nederlandse markt, iOS4 zou eind juni al beschikbaar moeten zijn. De Apple-topman liet wel in het ongewisse hoeveel het toestel in Europa moet gaan kosten.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Nieuwe iPhone niet klaar voor 4G”

    1. Jan schreef:
      9 juni 2010 om 07:17

      Jammer dat ze vergeten dat on board WIFI nu ook de N-standaard ondersteunt.
      Waar heb je in dingesnaam 4G voor nodig?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse drone-industrie krijgt forse impuls

    Carrière

    Heibel binnen OR van ASML leidt tot breuk

    Overheid

    DigiD-beheerder Solvinity in beroep tegen overname-verbod

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Unilever geeft met Accenture gas op twins, noodpatch Oracle voor Peoplesoft (en meer)

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs