Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Klanten AAC Cosmos verrast over keuze Unica

22 juni 2010 - 11:55ActueelInnovatie & TransformatieAAC CosmosDetronIctivityImtech TelecomISLNobelQuriusSimac ICTStepcoUnica ICT SolutionsVCD
Rik Sanders
Rik Sanders

Klanten van AAC Cosmos tonen zich verrast over de nieuwe eigenaar van de activiteiten van de leverancier: Unica Installatiegroep. Zij hadden eerder een automatiseerder dan een technische dienstverlener verwacht als opkoper van de failliete boedel. Desondanks verwacht algemeen directeur Rik Dikken van Unica dat minimaal 80 tot 90 procent van de klanten kiest voor voortzetting van het contract.

Ict-partijen zoals Detron, Stepco, Imtech, Simac, Ictivity en ISL Automatisering/Paradigit hadden interesse om de activiteiten van AAC Cosmos over te nemen uit de failliete boedel van moedermaatschappij Borghoudt. Ook VCD, Qurius en Nobel van Dijk zouden zich gemeld hebben bij de curator. Uiteindelijk deed deze zaken met Unica Installatiegroep, een groot installatiebedrijf (300 miljoen euro omzet, 1800 werknemers) uit Hoevelaken. Unica is nu nog enkel als netwerk- en datacentrum-installateur op de ict-markt actief en wil zijn activiteiten daar uitbreiden.

‘Unica is een financieel gezond bedrijf uit onverwachte hoek’, meldt Dikken over de keuze voor zijn bedrijf. Hij kan nog weinig zeggen over het aantal klanten dat mee zal gaan naar Unica. ‘We zitten middenin de gesprekken. Ik heb zelf een aantal klanten bezocht. Mijn indruk is dat ze enthousiast zijn over de overname, al waren ze ook wat verbaasd dat wij als opkopende partij opdoken. Maar we zijn financieel solide en hebben een duidelijke strategie.’

Loeren
Dikken weet dat concurrenten van AAC Cosmos loeren op hun klanten. Ictivity bijvoorbeeld stuurde een persbericht rond met de melding dat het al klanten en medewerkers had overgenomen. Toch schat de algemeen directeur zo’n 80 tot 90 procent van de klanten te kunnen meenemen.

‘Dat is een hogere verwachting dan op het moment dat we aan de gesprekken begonnen. Maar een klant kijkt altijd naar welke partij zijn belangen het beste kan waarborgen. En dan krijgt continuïteit in veel gevallen de voorkeur boven de overgang naar een andere partij. Dus ik ben niet bevreesd dat er klanten weglopen.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs