Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Aanbestedingswet vergeet ict-bedrijfsleven’

29 juni 2010 - 10:57ActueelInnovatie & TransformatieNLdigital

De nieuwe aanbestedingswet heeft onvoldoende oog voor de belangen van het ict-bedrijfsleven. Dat vindt branchevereniging ICT~Office. De ministerraad heeft het voorstel voor de nieuwe aanbestedingswet goedgekeurd. De Tweede Kamer buigt zich nu over het nieuwe wetsvoorstel.

Volgens het ministerie van Economische Zaken zorgt het wetsvoorstel ervoor dat bedrijven uit het midden- en kleinbedrijf nu makkelijker kunnen meedoen aan aanbestedingen van de overheid. De eisen aan de jaaromzet moeten in redelijke verhouding staan tot de opdracht. Daarnaast komt een einde aan de verschillende formulieren die aanbestedende diensten gebruiken.

Branchevereniging ICT~Office vindt dat de overheid voorbijgaat aan de praktijk van ‘eenzijdige en onuitvoerbare contracten’ en ‘kosten van inschrijven bij een aanbesteding’. ‘Het wetsvoorstel voorkomt niet dat veel bedrijven buiten de boot van de overheidsmarkt vallen. Daarnaast krijgt de overheid vrij spel bij het opzadelen van ict-bedrijven met wurgcontracten. Het wetsvoorstel draagt tevens niet bij aan een effectieve en efficiënte besteding van publieke middelen’, schrijft de branchevereniging in een verklaring.

Vrijblijvend
Ook MKB Nederland vindt het voorstel voor de nieuwe wet nog te vrijblijvend. ‘Gemeenten en andere overheden hoeven slechts op vrijwillige basis dezelfde regels voor aanbestedingsprocedures te hanteren. Gebeurt dat niet, dan komen pas na een evaluatie over vier jaar wel wettelijke regels’, aldus de ondernemersorganisatie.

Het ministerie van Economische Zaken zegt dat de lasten om deel te nemen aan een aanbestedingsprocedure worden verlaagd. Ook wordt tegengegaan dat disproportionele eisen worden gesteld aan een opdracht en moet een overheidsorganisatie nadenken of het wel verstandig is om de opdracht te clusteren.

Minister Maria van der Hoeven zei eerder al te willen onderzoeken of het internetprotocol IPv6 verplicht kan worden gesteld bij aanbestedingen. Een woordvoerder van het ministerie wil niet zeggen of die eisen zijn meegenomen in het nieuwe wetsvoorstel. Het voorstel wordt pas openbaar als het naar de Tweede Kamer is gestuurd.

Meer over

AanbestedingIPv6

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Gen-ai zet digitale transformatie in de hoogste versnelling 

    Financiële dienstverlening

    EU-landen akkoord over digitale euro

    Innovatie & Transformatie

    AcICT: DUO eindelijk op goede weg met systeem bekostiging

    Innovatie & Transformatie

    De nieuwste Computable 100 is verschenen!

    shutterstock_2669638113
    Innovatie & Transformatie

    Computable start traject Computable Awards 2026

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs