Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sogeti-CEO: mythes bij offshoring kloppen niet

21 juli 2010 - 10:27ActueelGovernance & PrivacySAPSogeti

Het een mythe dat offshoring een oplossing voor alles is. Het is ook een mythe dat offshoring altijd complex is. Dat zegt directeur Jeroen Versteeg van ict-dienstenbedrijf Sogeti. Het bedrijf wil zijn offshore-locatie in het Indiase Mumbai inzetten voor SAP-projecten die Sogeti uitvoert met SAP-dienstverlener Uphantis. Die onderneming werd op 12 juli overgenomen.

Volgens Versteeg is deze situatie, waarin Sogeti, Uphantis en Sogeti’s offshorelocatie in Mumbai met elkaar aan SAP-projecten samenwerken, niet te complex. ‘De integratie tussen Uphantis en Sogeti voeren we zo snel mogelijk uit, dan is dat onderscheid in ieder geval al weg’, zegt hij.

‘In het algemeen geldt inderdaad dat extra schakels complexiteit in de hand werken en de uitvoering kunnen belemmeren. Dat geldt voor alle projecten, niet alleen voor SAP-projecten. Daarom is het belangrijk als één team te handelen, ook in de aansturing. Het is een mythe dat offshoring een oplossing is voor alles. Maar het is ook een mythe dat offshoring altijd complex is. Dat is een populistische gedachte. De werkelijkheid ligt een stuk genuanceerder’, aldus Versteeg.

Trend naar kleinere projecten
Volgens de Sogeti-directeur is het waar dat veel SAP-projecten mislukken. ‘Vaak gaat het om grote projecten die mensen niet meer kunnen overzien. Er is een absoluut een trend naar het opsplitsen van grote projecten in kleinere. Dat zie je ook bij de overheid. Het is een goede trend. Ik zei eerder in Computable dat dienstverleners moeten leren om geen gouden bergen te beloven. Naar mijn smaak gaat dat leerproces te langzaam. Maar dat kan misschien komen doordat ik ongeduldig ben.’

Negen jaar ervaring
‘Wij hebben negen jaar lang ervaring in offshoring’, zegt Versteeg in een interview met Computable. ‘We moesten daarbij door een leercurve, maar weten nu heel goed wanneer we het wel en wanneer we het niet moeten toepassen.’

Volgens de topman heeft offshoring binnen heel kleine projecten geen zin, ‘bijvoorbeeld doordat de communicatie- en afstemkosten dan relatief te hoog worden. En als tijdens een ontwerptraject extreem veel interactie met de gebruikersgroep nodig is, dan leent offshoring zich ook minder dan wanneer alle gebruikerseisen al zijn vastgesteld.’

Nieuwe ERP-divisie
Sogeti heeft in Mumbai een eigen offshorelocatie, waar ongeveer 250 mensen werken. Het bedrijf wil deze locatie in de toekomst ook inzetten voor SAP-projecten. Op 12 juli 2010 nam het bedrijf SAP-dienstverlener Uphantis over. De ict-producten en -diensten van deze onderneming worden met de huidige SAP-dienstverlening van Sogeti ondergebracht in een nieuwe ERP-divisie.

Meer over

Offshoring

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Anti-phishingtraining sorteert nauwelijks effect

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dawnguard belooft volautomatische securitycloudarchitectuur

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs