Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Bits of Freedom: T-Mobile misbruikt positie

23 juli 2010 - 09:12ActueelCloud & InfrastructuurBits of FreedomDeutsche TelekomGoogleT-Mobile

Deutsche Telekom misbruikt haar positie als doorgeefluik van het internet en tast daarmee het open internet aan. Dat zegt Bits of Freedom naar aanleiding van het nieuws dat Deutsche Telekom en zijn dochterbedrijf T-Mobile aanbieders zoals Google geld willen laten betalen voor toegang tot hun netwerk. De digitale burgerrechtenbeweging vindt dat de Nederlandse regering providers moet verbieden in te grijpen in het internetverkeer.

Digitale burgerrechtenbeweging Bits of Freedom (BoF) roept de Nederlandse regering op om providers te verbieden in te grijpen in het internetverkeer van hun gebruikers. In een interview in het Duitse Manager Magazin zegt Deutsche Telekom topman Obermann dat hij nieuwe betaalmodellen wil ontwikkelen voor mobiel internet. Hij wil onder meer dienstaanbieders, zoals Google en Apple, laten betalen voor doorgifte. Dat betekent volgens BoF dat gebruikers dubbel zullen betalen: Google zal die kosten (bijvoorbeeld via extra reclame) immers weer doorberekenen aan internetgebruikers, die al hebben betaald voor internettoegang.

De stap van Deutsche Telekom tast de openheid van internet aan en is slecht voor innovatie, zo stelt de digitale burgerrechtenbeweging. Providers moeten juist alle diensten doorgeven, en niet onderscheid maken tussen verchillende aanbieders. Directeur Ot van Daalen, Bits of Freedom: ‘Providers zijn de poortwachters van het internet. Zij mogen niet bepalen welke websites of diensten wij kunnen bezoeken. Deutsche Telekom laat hierdoor zien dat zij zich die rol wel wil aanmeten. De Nederlandse overheid moet ingrijpen en dat verbieden.’

Netwerkneutraliteit
De Nederlandse overheid is een voorstander van netwerktransparantie. BoF wil echter verder gaan. De organisatie pleit er voor om in de Telecommunicatiewet een artikel op te nemen, waarin OPTA wordt belast met het bevorderen van de netwerkneutraliteit. De toezichtsorganisatie zou die neutraliteit ook moeten kunnen afdwingen via de rechter.

BoF bedoelt met ‘netwerkneutraliteit’ dat providers het internetverkeer in principe niet mogen discrimineren naar bron, inhoud en bestemming.

 

Meer over

ArchitectuurTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Opgerolde online-drugsmarkt gebruikte Nederlandse infrastructuur

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs