Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Justitie onderzoekt privacyvoorwaarden Apple

Justitia
05 augustus 2010 - 08:15ActueelGovernance & Privacy
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het Nederlandse ministerie van Justitie laat het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP) onderzoek doen naar een wijziging in de privacyvoorwaarden van hardwarefabrikant Apple. De wijziging houdt in dat de leverancier locatiegegevens van gebruikers mag verzamelen, verwerken en verkopen. De vraag is of Apple de gegevens voldoende anonimiseert, zodat ze niet te herleiden zijn naar de gebruiker.

Het CBP moet nagaan of Apple de gegevens voldoende anonimiseert om te voorkomen dat ze naar individuele gebruikers kunnen worden herleid. Dat schrijft demissionair minister Van der Hoeven van Economische Zaken in antwoord op vragen van VVD-kamerleden Jeanine Hennis-Plasschaert en Ton Elias. Zij stelden vragen over de wijziging van de privacyvoorwaarden door de leverancier.

Apple claimt in de voorwaarden dat het die gegevens anonimiseert en ze niet te herleiden zijn. De minister wil dat controleren.

App Store
Apple wijzigde in juni 2010 de voorwaarden voor het gebruik van zijn iTunes Store en App Store. De gebruiker geeft Apple toestemming exacte locatiegegevens in real-time te verzamelen en te delen met partners. Critici vermoeden dat de gegevens worden gebruikt om met Apples advertentiedienst iAd relevantere advertenties te tonen. Ze stellen dat wanneer meer gegevens worden verzameld dan alleen de locatie, zoals telefoonnummer of imei-nummer (soort serienummer van het apparaat, red.), de kans bestaat dat de gegevens naar individuele gebruikers herleidbaar zijn.

Veel applicaties verzamelen overigens al veel langer de locatie van iPhone- en iPod touch-gebruikers. Google vraagt bij de set-up van Android-toestellen ook toestemming om de locatie van gebruikers te mogen opvragen. Die wordt gebruikt voor de Klok/Weer-widget van HTC, advertenties van AdMob en voor het detecteren van files op wegen, stelt informatica-website Tweakers.net.

Het is de vraag of Apple het Nederlandse instituut toestemming zal geven om na te gaan welke gegevens worden verzameld. Eerder werd in Duitsland al een dergelijk onderzoek aangekondigd. Het is nog niet bekend wanneer het CBP het onderzoek afrondt.

 

Meer over

BesturingssystemenPrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Databescherming is geen compliance-probleem meer

    Governance & Privacy

    Waarom raden van bestuur anders naar cybersecurity moeten kijken

    Overheid

    Capgemini verkoopt Amerikaanse dochter na ICE-rel

    Carrière

    Nieuwe Epstein-files brengen Gates opnieuw in verlegenheid

    Overheid

    Coalitieakkoord: AIVD en MIVD snel aan nieuwe tech helpen en nadruk op digitale autonomie

    Software & Development

    Kort: Zweeds Vitec koopt Autonet, Plate ruimt AWS in voor Info Support (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs