Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AMS-IX wisselt 60 procent meer verkeer uit

10 augustus 2010 - 14:22ActueelInnovatie & TransformatieAMS-IX

De leden van het internetknooppunt Ams-ix hebben in 2009 1,75 exabytes aan verkeer uitgewisseld. Een exabyte is een miljard gigabyte ofwel 1018 byte. In 2008 wisselden de leden nog 1,1 exabyte uit. Dat blijkt uit jaarcijfers over 2009 van het Amsterdamse internetknooppunt. De omzet van de stichting groeide met 21 procent naar 10 miljoen euro. Het knooppunt kreeg er bijna vijftig nieuwe leden bij, evenveel als in 2008.

Het internetknooppunt noemt het totale verkeer dat is uitgewisseld indrukwekkend. Het verkeer per seconde, de zogenoemde traffic rate, was lager dan verwacht. De organisatie verwachtte dat in 2009 de grens van één terabit per seconde (Tbps) zou worden overschreden, maar dat is niet gebeurd. AMS-ix wijt dit aan de wereldwijde afnemende groei van het internet. Nu verwacht de organisatie dat de grens van één Tbps na de zomer van 2010 wordt gehaald.

‘Internet is steeds meer mainstream geworden’, zegt woordvoerder Cara Mascini. ‘Het internetverkeer groeit nog wel, maar minder hard. De groei zit vooral in het mobiele verkeer of in Oost-Europa of in Azië. Vroeger zagen we groeipercentages van 100 procent, nu is dat 40 procent.’

Nieuwe netwerkarchitectuur
Het internetknooppunt breidde in 2009 zijn netwerkarchitectuur uit. Er werden twee nieuwe core-switches geïnstalleerd. Voor eind 2010 worden plaatst de organisatie in deze switches nieuwe blades van acht keer 10 gigabit-poorten. Zij vervangen de oude blades die vier keer 10 gigabit-poorten tellen. Het aantal 10 gigabit-poorten verdubbelt dus. Na de uitbreiding beschikt het internetknooppunt over 1344 10 gigabit-poorten.

Daarnaast staat in 2010 ook uitbreiding van het aantal locaties op de planning. Onlangs werd de vierde Telecity-locatie aangesloten. ‘Dit is een extensie. Dat betekent dat klanten zich aansluiten op de nieuwe locatie, maar in werkelijkheid staan de switches op de tweede locatie van Telecity’, zegt Mascini. Het internetknooppunt verwacht begin 2011 nog een nieuwe locatie aan te sluiten.

 

Meer over

Switches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs