Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Bedrijfsleven gebruikt vaker SaaS

12 augustus 2010 - 22:47ActueelInnovatie & TransformatieHeliview
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

16 procent van alle Nederlandse vestigingen met minimaal 10 werknemers besteedt een deel van de ict-taken uit in de vorm van een SaaS (asp)-oplossing. Dit blijkt uit de SaaS Monitor, een jaarlijks onderzoek onder 800 Nederlandse bedrijven van Heliview Research, waarvan de rapportage juist is verschenen.

Bij organisaties met meerdere vestigingen in Nederland is vaker sprake van een SaaS-oplossing (20 procent) dan bij organisaties met slechts één Nederlandse vestiging (13 procent). Hetzelfde geldt voor organisaties met vestigingen in het buitenland (19 procent) ten opzichte van organisaties die uitsluitend in Nederland actief zijn (15 procent). De gedachte hierachter is dat vestigingen van dezelfde organisatie online gebruik maken van dezelfde applicaties. Ook de omvang van de organisaties hangt hiermee samen.

Binnen 72 procent van de vestigingen is sprake van het gebruik van een thuiswerkoplossing waarbij één of meerdere medewerkers via internet toegang hebben tot bedrijfsapplicaties. Binnen de zorgsector (76 procent), de zakelijke dienstverlening (75 procent) en de industriële- en nutssector (75 procent) is beduidend vaker sprake van het gebruik van thuiswerkoplossingen dan bij vestigingen in vooral de transportsector (57 procent), de handel (66 procent) en de bouw (69 procent). Aan de respondenten is tevens gevraagd welke bedrijfsapplicaties aan de thuiswerkers beschikbaar worden gesteld. Bij circa 61 procent van de vestigingen met telewerkers zijn alle bedrijfsapplicaties voor hen beschikbaar.

Steeds meer applicaties worden geïnstalleerd op één of meerdere centraal opgestelde servers binnen de vestiging of op het hoofdkantoor. Alleen de Office-applicatie draait vaak rechtstreeks via de computer van de werknemer (63 procent). Vooral systemen voor salarisverwerking (18 procent), content management systemen (17 procent) en hrm-pakketten (17 procent) draaien relatief vaak extern via een SaaS-constructie.

Binnen circa 76 procent van de vestigingen met server based applicaties wordt gebruik gemaakt van toepassingen van Microsoft voor het centraal toegankelijk maken van bedrijfsapplicaties voor eindgebruikersystemen.

Citrix wordt binnen 13 procent van de vestigingen gebruikt. Hoe groter de vestigingen worden, hoe vaker Citrix als platform wordt toegepast.

Ondernemingen zijn in toenemende mate afhankelijk van een groot aantal applicaties. Mede vanwege de complexiteit ervan kiezen steeds meer ondernemingen ervoor om het onderhoud en het beheer van applicaties uit te besteden. Circa 65 procent van de vestigingen heeft het onderhoud van de bedrijfsapplicaties (deels) uitbesteed aan een externe dienstverlener. In totaal gaat het om circa 61.500 vestigingen.

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs