Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Industry news » Overnames & fusies

Centric zoekt overname op corporatiemarkt

09 september 2010 - 10:093 minuten leestijdActueelOvernames & fusiesCentricCtacDatabalkDSA VisionIncitItrisNCCWSG Facilitor
Rik Sanders
Rik Sanders

Centric kijkt nadrukkelijk naar de corporatiemarkt of het daar een concurrent kan overnemen. Dat zegt directielid Karim Henkens. Hij voorspelt dat er op termijn nog twee of drie grote aanbieders van woningbouwsystemen overblijven en daar wil Centric er één van zijn. Volgens Henkens zal op de corporatiemarkt dezelfde ontwikkeling te zien zijn als bij de markt voor de lokale overheid: ineens speelt volumegroei een doorslaggevende rol en komt er een overnamegolf.

De softwaremarkt voor woningcorporaties wordt gedomineerd door een achttal lokale aanbieders: NCCW, Centric, SG Automatisering, DSA Vision, Databalk, Itris, Ctac en Repab. Volgens Karim Henkens, directeur bij Centric, is de markt met vierhonderd woningbouwverenigingen als klantenkring te klein voor zoveel aanbieders. Zeker omdat er voortdurend investeringen nodig zijn in software en diensten.

Overnamegolf
Hij verwacht dan ook een consolidatieslag waarna nog twee of drie grote aanbieders overblijven. ‘Wij willen daar straks bij zijn. Voor ons is de corporatiemarkt een belangrijk segment. Het is een weinig conjunctuurgevoelige sector met veel terugkerende omzet. Van de top tien corporaties bedienen wij er zes met ons primaire systeem.’

De directeur vertelt dat Centric onderzoekt of acquisities mogelijk zijn. ‘Bij zo’n verticaal segment gaat het bij overnames vooral om het vergroten van het marktaandeel. Maar omdat de corporatiemarkt zo’n typische markt is, kijken wij ook naar de toegevoegde waarde die een overnamekandidaat kan bieden. De meeste softwareleveranciers hebben bijvoorbeeld, net als wij overigens, naast hun primaire systeem ook extra onderdelen voor bijvoorbeeld ’treasury management’.’

Momentum
Nu wordt al langer de verwachting uitgesproken dat een overnamegolf op de corporatiemarkt aanstaande is. Tot nu toe is die voorspelling niet uitgekomen. ‘Maar’, zegt Henkens, ‘er hoeft maar even een momentum te ontstaan en de overnames volgen elkaar op.’ Hij legt graag een parallel met de gemeentelijke automatiseringsmarkt. Daar zocht Centric in tussen 1992 en 1997 tevergeefs naar overnamekandidaten, maar nam het in de periode 1997-1998 in zes maanden tijd drie partijen over.

‘Stom toeval’, noemt hij het, ‘maar als er eenmaal een bedrijf is overgenomen, kan het in zo’n sector snel gaan.’ In zijn ogen is dat een economische wijsheid, waarbij volumegroei (schaalvergroting) uiteindelijk de doorslag geeft. Uiteindelijk zijn er op de gemeentemarkt nog slechts een paar aanbieders van primaire systemen overgebleven.

Typische markt
Volgens Henkens is de Nederlandse corporatiesector een unieke markt die je nergens anders tegenkomt. Dat zie je in de primaire bedrijfssoftware terug. ‘Het lijkt dan wel te gaan om alleen een verhuuradministratie, maar daaronder zit een verkapt belastingsysteem met veel berekeningen.’ Voor aanbieders geldt dat investeringen in innovatie voortdurend nodig zijn maar ook lonend moeten blijven. Dat kan alleen als de groep klanten groot genoeg is.

Centric is vier jaar geleden begonnen met de ontwikkeling van de opvolger voor het vooral met eigen technologie gebouwde pakket Wocas/X. Bij dit nieuwe systeem, Wocas4all, is meer gebruikgemaakt van standaardtechnologie (Microsoft-tooling). Ook is het product gereed gemaakt voor gebruik van webportals. ‘Niet alleen corporaties zelf, maar ook belanghebbenden als huurders, aannemers of deurwaarders willen vandaag de dag online toegang krijgen tot een primair systeem om hun zaken te regelen.’

Meer over

OvernameSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Lancom en Rohde & Schwarz Cybersecurity gaan samen

    Overnames & fusies

    Kort: Anthropic bang van zich zelf, verouderde facturatie werkt wanbetaling in de hand (en meer)

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Main Capital fuseert Zig met het Deense Unik   

    Overnames & fusies

    Nederlands ai-bedrijf Nebius koopt Amerikaanse Eigen AI

    Overnames & fusies

    Liberty Global bundelt VodafoneZiggo en Telenet

    Overnames & fusies

    Atos trekt zich terug uit Zuid-Amerika

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs