Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Harm Altena verkoopt Kender Thijssen België

14 september 2010 - 10:52ActueelInnovatie & TransformatieKender Thijssen

De Belgische dienstenleverancier Kender Thijssen Solutions komt via een management buy-out in andere handen. De transactie wordt financieel ondersteund door Stroke Fund. Dit meldt het Belgische ict-vakblad Datanews. Harm Altena verkocht eerder al het Nederlandse Kender Thijssen aan Detron van George Banken. Nu doet hij dus ook de Belgische vestiging van de hand.

Beide partijen gaan ook actief op overnamepad. Het is de bedoeling om andere bedrijven of afdelingen van bedrijven over te nemen en zo tot schaalvergroting te komen in de Belgische ict-infrastructuurmarkt. Het huidige management controleert voortaan de meerderheid van de aandelen (51 procent). Investeringsmaatschappij Stroke Fund, bestaande uit privé-investeerders, controleert de rest (49 procent).

Doel is om een cluster aan complementaire bedrijven uit te bouwen via samenwerkingsakkoorden, fusies en overnames. Kender Thijssen Solutions NV – dat een dienstenportfolio uitbouwde rond verhuur, onderhoud en infrastructuur – is daarbij de eerste concrete overname.

"Deze overname zorgt ervoor dat Kender Thijssen in België op lange termijn kan doorgroeien in een steeds globalere en competitievere markt", aldus ceo Jeff Matthé. "Maar dit is slechts het begin. Wij willen onze schaal in België vergroten. De Belgische infrastructuurmarkt bestaat uit heel spelers. Er zijn wellicht ict-bedrijven die zich meer op software of diensten willen richten en hun hardwarepoot willen afstoten of ondernemers die zich willen terugtrekken en hun bedrijf willen verkopen. Door complementaire spelers te groeperen ontstaat er een hefboom voor verdere groei, en kunnen onze huidige en nieuwe klanten in de toekomst profiteren van het ruimere aanbod dat zo ontstaat."

Kender Thijssen kende in 2008 twee vestigingen: een Nederlandse en een Belgische. Het Nederlandse bedrijf werd overgenomen door investeringsmaatschappij Detron van ondernemer George Banken. Het Belgische bedrijf bleef in handen van eigenaar Harm Altena. Hij heeft nu zijn aandelen overgedaan aan het management en de investeringsmaatschappij Stroke Fund.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Gedraag je!

    Innovatie & Transformatie

    Tech-corridor tussen Amsterdam en Eindhoven maakt Nederland nog sterker

    Cloud & Infrastructuur

    India haalt ASML binnen voor opbouw halfgeleidersector 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs