Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Fox-IT en Henseler Forensics bundelen krachten in Fox-IT Forensics

17 september 2010 - 09:09ActueelSecurity & AwarenessFox-IT

Fox-IT, specialist in IT-beveiliging en digitaal rechercheonderzoek, en Henseler Forensics, expert in E-Discovery, hebben hun krachten gebundeld in Fox-IT Forensics. Dr. Hans Henseler wordt managing partner van deze Business Unit van Fox-IT.

E-Discovery:elektronische-sporenonderzoek

Informatie- en communicatietechnologie wordt steeds belangrijker in het maatschappelijke en economische verkeer. Dus ook de beveiliging ervan en het sporenonderzoek bij digitale criminaliteit. Rond geruchtmakende miljardenfraudes als die van Stanford en Madoff in het buitenland maar ook bij de vastgoedfraude in Nederland, wordt in het (recherche)onderzoek E-Discovery toegepast. E-Discovery is het ontdekken en analyseren van sporen in elektronisch opgeslagen informatie zoals e-mail, financiële administraties en bedrijfsdatabases. Dit is precies het werkveld waarop Fox-IT zich nu met de afdeling Forensics richt.

Noodzaak voor E-Discovery
Door de exponentiële groei van de hoeveelheid informatie en toenemende complexiteit volstaan traditionele onderzoeksmethoden niet langer. Een combinatie van bedrijfskunde, accountancy en informatietechnologie is noodzakelijk om efficiënt relevante informatie in digitaal bewijsmateriaal te vinden en beschikbaar te maken. Dit vergt een nauwe samenwerking tussen de digitale onderzoekers, financieel specialisten, advocaten en rechercheurs, die de inhoudelijke analyse uitvoeren. Door forensisch onderzoek worden digitale sporen gevonden in onder andere fraudezaken en integriteitsonderzoeken. E-Discovery is daarvoor een belangrijk instrument.

Nog beter samenwerken met klanten en innoveren
Hans Henseler wordt partner bij Fox-IT en zal de forensische business unit leiden en verder ontwikkelen. "De forensische-IT-experts van Fox-IT hebben een uitstekende reputatie als het gaat om de toepassing van diepgaande IT-kennis in digitale rechercheonderzoeken. Zelf heb ik veel ervaring in het samenwerken met financiële en juridische specialisten op het gebied van slimme analyse en visualisatie van financiële informatie en e-mailgegevens. Door onze combinatie verwacht ik dat we nog beter kunnen samenwerken met bijvoorbeeld accountants en advocaten."
De komst van Henseler is een unieke kans voor Fox-IT, zegt directeur Menno van der Marel: "De kennis en ervaring van Hans gaan de effectiviteit en kwaliteit van onze onderzoeken nog verder verbeteren. Hij is ook echt een bouwer, dat heeft hij al eerder laten zien bij het NFI. Hij is precies de man om het digitale fraude-onderzoek in Nederland een nieuwe impuls te geven. Daarnaast verwacht ik dat we bij Fox-IT tevens een sprong zullen maken in onze technische innovaties."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Security dreigingen 2025 in beeld

    De nieuwste inzichten uit het wereldwijde security-landschap

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Gemeenten missen helder stelsel voor digitale veiligheid

    Security & Awareness

    Nederlands zaaigeld voor Antwerps XFA

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Security & Awareness

    Capgemini en Nviso winnen EU-cybersecuritycontract

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Security & Awareness

    Werken aan weerbaarheid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs