Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Unit4 en Finan samen in prognosesoftware

08 oktober 2010 - 16:22ActueelSoftware & DevelopmentUnit4

Unit4 heeft een exclusieve samenwerkingsovereenkomst gesloten met Finan Financial Analysis voor de ontwikkeling van prognosesoftware voor accountantsorganisaties. Unit4 Prognose is een SaaS-oplossing die wordt geïntegreerd in de accountancysoftware van Unit4.

Met behulp van Unit4 Prognose kan de accountant onder meer een liquiditeitsbegroting voor de komende twaalf maanden maken. Op basis van de variabelen die onderdeel zijn van de liquiditeitsbegroting – zoals investeringen, aflossingen, omzetfluctuaties, het betaalgedrag van debiteuren – zijn scenario’s te maken. Aan de hand hiervan is het eenvoudiger om passende maatregelen te nemen. Ook is zo in te schatten wanneer een ondernemer extra financiële middelen nodig heeft.

Unit4 Prognose wordt onder meer geïntegreerd in de rapportgenerator Unit4 Audition. Hierdoor is het mogelijk om met een paar extra muisklikken prognoses te genereren van zowel de huidige als toekomstige financieringsbehoeftes bij going concern, groei, (des)investeringen of een reorganisatie. De uitkomsten bieden de accountant handvatten voor meer advieswerkzaamheden. De software is zo ontworpen dat het niet nodig is om een cursus te volgen.

Herman de Jonge, directeur Unit4 Accountancy: "We merken dat advieswerkzaamheden een steeds belangrijkere rol gaan spelen bij onze klanten en zijn op zoek gegaan naar software die hen hierbij kan ondersteunen. In Finan hebben we een perfecte partner gevonden, aangezien het bedrijf een specialist is op het gebied van prognosesoftware. Met deze samenwerking zullen wij ook een belangrijke rol gaan spelen op het onderdeel advies en maken we onze totaaloplossing compleet."

Michiel Schipper, algemeen directeur bij Finan Financial Analysis: "We houden ons al 25 jaar bezig met financiële analyses, hoofdzakelijk bij banken en financiële instellingen. De samenwerking is voor ons een uitgelezen kans om accountants te bedienen met laagdrempelige prognosesoftware. We vertalen wetenschappelijke bedrijfseconomische rekenmodellen naar softwareoplossingen voor rating en prognose. Bij de ontwikkeling hiervan hebben we nauw samengewerkt met de Rijksuniversiteit van Groningen. Unit4 kent de accountancymarkt goed, weet de behoeften te detecteren en wij hebben deze vertaald naar een laagdrempelige prognoseoplossing."

Tijdens de accountancytour die in oktober plaatsvindt op verschillende locaties in het land, wordt Unit4 Prognose gedemonstreerd. De software is in het eerste kwartaal van 2011 beschikbaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelZorg

    Verschuivingen in ecd-landschap ouderenzorg

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    basic
    ActueelSoftware & Development

    Kort: Back to Basic!

    lek muur dam
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Claude onthoudt langer, lekken groter, de omgekeerde ai-generatiekloof  (en meer)

    ai ontslag banen
    ActueelData & AI

    Kort: China hackt ook Nederland, Moskou beheert Node.js-hulpprogramma, Nvidia groeit hard (en meer)

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs