Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

SAP sust klachten Business Objects-gebruikers

15 oktober 2010 - 14:07ActueelInnovatie & TransformatieBusiness ObjectsSAP
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Softwarereus SAP gaat meer aandacht besteden aan de gebruikers van de business intelligence software Business Objects. Gebruikers van de in 2007 overgenomen bi-leverancier klaagden dat SAP onvoldoende ondersteuning, informatie en toekomstvisie met hun deelde. Eind oktober 2010 wordt een internationale webportal geopend voor gebruikers van SAP Business Objects. De vereniging voor Nederlandstalige SAP-gebruikers (VNSG) juicht de toenemende aandacht voor Business Objects toe.

Directeur van de VNSG Rob van der Marck: ‘Informeel was al langer bekend dat de SAP na de overname van Business Objects weinig aandacht aan de gebruikers van die software besteedde. Die klachten kenden wij al langer en die worden nog eens bevestigd door de uitkomsten van een internationale enquête.’ Uit dat onderzoek onder ruim duizend gebruikers verspreid over 32 landen, komt naar voren dat gebruikers vinden dat de softwareleverancier meer aandacht moet besteden aan de gebruikers van de overgenomen leverancier. Van der Marck: ‘Wij zijn verrast dat SAP sneller dan verwacht daar iets mee doet.’

Met hulp van de leverancier is de SAP User Group Executive Network (Sugen) een project gestart om de gebruikerservaring van SAP Business Objects-klanten te verbeteren. Dat moet gebeuren door kennisdeling, belangenbehartiging en netwerken voor SAP Business Objects-gebruikers uit te breiden.

De VNSG heeft sinds mei 2009 een aparte Business Objects-community binnen de gelederen. Die groep is ontstaan vanuit de oude Business Objects gebruikersvereniging Bongo. Dat is een gebruikersverenging uit de tijd dat Business Objects (BO) nog zelfstandig was.

Thuisland Frankrijk
In Frankrijk en Groot-Brittannië bestaan gebruikers die zich buiten het netwerk van SAP-gebruikers hebben verenigd. Frankrijk is het oorspronkelijke thuisland van de bi-leverancier.

De Nederlandse groep van aangesloten Business Objects-gebruikers bestaat uit ongeveer vijftig bedrijven Eén van de uitkomsten uit de enquête is dat gebruikers de belangenvereniging slecht weten te vinden. Bijna de helft van de ondervraagden weet niet of er een gebruikerscollectief actief is in de omgeving waar hij of zij werkt. De gebruikersvereniging gaat via een campagne zijn naamsbekendheid vergroten.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    Data & AI

    De echte verkiezingsvraag: zijn we klaar voor de ai-economie?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs