Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Bedrijven vormen blok tegen cloud lock-in

29 oktober 2010 - 11:46ActueelIT Strategy & GovernanceBMWChaseIntelShellTerremark

Zeventig grote ondernemingen gaan samenwerken bij het ontwikkelen van open referentie-architecturen voor datacentra. Ze hopen zo onder andere leveranciersafhankelijkheid te vermijden. De leden van de op 27 oktober 2010 opgerichte Open Data Center Alliance beloven aankoopbeslissingen voor hun datacentrum-infrastructuur in de toekomst te laten leiden door ‘leverancier-agnostische gebruiksmodellen.’

‘Hoe kunnen we meer open oplossingen vinden voor interne en externe clouds en integratieproblemen en -kosten terugdringen?’ werpt ict-infrastructuur manager Mario Mueller van BMW op, tijdens de officiële bekendmaking van de alliantie op 27 oktober, in CERN in Genève. ‘De leden van de Open Data Center Alliance verenigen zich om antwoorden te vinden op deze vragen. Ze gaan samen de routekaart creëren die leidt naar leverancier-agnostische gebruiksmodellen.’

Eerste kwartaal 2011
De alliantie heeft vijf technische werkgroepen in het leven geroepen, die zich richten op infrastructuur, beheer, beveiliginging, diensten en ecosystemen. In het eerste kwartaal van 2011 moeten deze de eerste concrete gebruiksmodellen opleveren.

BMW is één van de tien leden van het bestuurscomité van de organisatie. De andere bestuursleden zijn leverancier van datacentrumdiensten Terremark, vliegtuigfabrikant Lockheed Martin, oliemaatschappij Shell, hotelketen Marriott, verzekeringsmaatschappij China Life, investeringsmaatschappij JPMorgan Chase en bankmaatschappijen National Australia Bank, Deutsche Bank en UBS.

Beheerkosten datacentra terugdringen
In totaal telt de alliantie zeventig leden. Samen geven deze ondernemeningen jaarlijks zo’n 50 miljard euro uit aan ict. ‘We komen allemaal dezelfde uitdagingen tegen, zoals de noodzaak tot kostenverlaging, de omgang met heterogene systemen en het risico op vendor lock-in’ (afhankelijkheid van de leverancier red.), vertelt Mueller, die de baas is over negen datacentra. ‘Tegelijkertijd hebben we ook allemaal soortgelijke doelen: virtualisatie, het terugdringen van de beheerkosten, het leveren van locatie-onafhankelijke diensten, en een verhoging van de energie-efficiëntie.’

Leveranciers mogen geen lid worden van de alliantie, maar deze streeft wel naar een ‘gezonde dialoog met de industrie’. Chipfabrikant Intel is al technisch adviseur verbonden aan het bestuurscomité van de alliantie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Odin versterkt zich in Duitsland, Europese Right to Repair Act onbekend (en meer)

    Carrière

    Eerste VSME-rapport Eurofiber: Volledig groene stroom en meer diversiteit

    Carrière

    Prins Bernhard jr. stort zich in de ai-race

    IT Strategy & Governance

    Alarmfase één in ai-sector: ontsnappende software en goedkope Chinese concurrentie

    IT Strategy & Governance

    Drone-software komt vliegensvlug van de grond

    IT Strategy & Governance

    Kort: Quantum-kunststukje van QuTech, Schiphol sluit megacontract met HeadFirst (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs