Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Vijf gemeenten frustreren gebruik BAG

04 januari 2011 - 13:38ActueelCloud & InfrastructuurMinisterie van Infrastructuur en Waterstaat
Rik Sanders
Rik Sanders

Den Haag, Apeldoorn, Middelburg, Oss & Lith en Twenterand zijn nog niet aangesloten op de BAG Landelijke Voorziening (BAGLV). Zij blokkeren daardoor het succesvol gebruik van deze nieuwe Basisregistraties voor Adressen en Gebouwen, meldt het ministerie van Infrastructuur & Milieu. Het ministerie heeft ingegrepen en een extra projectleider op kosten van de gemeenten aangesteld om de koppeling zo snel mogelijk te regelen.

Het vijftal gemeenten valt binnen de categorie ‘Risicogemeenten waar een verscherpt toezicht noodzakelijk is’. Daarnaast zijn er nog vijf gemeenten die de deadline van 31 december 2010 ook niet hebben gehaald, maar die op korte termijn aansluiten op de Landelijke Voorziening van de BAG. Tot deze risicogroep behoren Heemskerk, Schiermonnikoog, Urk, Waddinxveen en Wijk bij Duurstede.

Eindspurt
Op 31 december 2010 moesten alle gemeenten een verbinding hebben met deze nieuwe Basisregistratie. Op 22 december schreef Computable dat een kleine honderd gemeenten (van de 430) de koppeling nog moest regelen (na het goed doorlopen van een audit). Op tien gemeenten na is de eindspurt gelukt. Maar, stelt het ministerie van Infrastructuur & Milieu, ‘de gemeenten in categorie 2 houden het volledige gebruik van de BAG voor Nederland op. Deze gemeenten hebben het niet gehaald om tijdig aan te sluiten op de BAGLV. Hierdoor is de BAG niet volledig en kunnen vele toepassingen nog niet worden gebruikt of ontwikkeld.’

De achterblijvers krijgen vanuit het BAG-project een extra projectleider toegewezen die op kosten van de gemeenten de aansluiting bewaakt en begeleidt. Als dit niet binnen korte tijd tot resultaat leidt, overweegt het ministerie gebruik te maken van de taakverwaarlozingsregeling (ex art. 45 van de Wet BAG). Hierbij kan de minister persoonlijk ingrijpen en de noodzakelijke voorzieningen treffen om alsnog de koppeling met de BAGLV snel tot stand te laten komen. Het projectbureau BAG van het ministerie verwacht echter niet dat het nodig is van deze regeling gebruik te maken, maar noemt het wel een stok achter de deur.

Meer over

ArchitectuurBasisregistraties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs