Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
rechter rechtszaak rechtbank

‘Geplande doorstart ITAA is niet vreemd’

16 februari 2011 - 11:313 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieITAA
Redactie Computable
Redactie Computable

Een vooraf geplande doorstart, zoals i3 Groep graag ziet voor zijn failliete dochteronderneming ITAA, komt vaak voor. Dat zegt hoogleraar Internationaal Insolventierecht Bob Wessels van de Universiteit Leiden. ‘In eerste instantie gaan je wenkbrauwen omhoog, maar hier is op het eerste oog niets vreemds aan de hand.’

Storageleverancier i3 Groep vroeg op 8 februari 2011 faillissement voor dochteronderneming ITAA (IT Alignment Associates) aan. Tegelijk startte zSolutions, ook onderdeel van i3 Groep, onderhandelingen met de net benoemde curator over een doorstart van ITAA. Het lijkt erop alsof de moedermaatschappij via het faillissement van de schulden van ITAA wil afkomen, om vervolgens met de activiteiten door te gaan.

‘In eerste instantie gaan dan je wenkbrauwen omhoog’, zegt hoogleraar Internationaal Insolventierecht Bob Wessels van de Universiteit Leiden. Toch is hier op het eerste oog niets vreemds aan de hand, benadrukt hij. ‘De curator heeft de wettelijke taak de belangen van de schuldeisers zo goed mogelijk te dienen. Worden er bezittingen van de dochteronderneming verkocht, dan moet dat tegen de hoogst mogelijke prijs gebeuren.’

Uitverkoop
Om te voorkomen dat de curator later van schuldeisers het verwijt krijgt dat hij uitverkoop heeft gehouden, zal hij de waarde van de te verkopen activiteiten door een onafhankelijke deskundige laten bepalen. Zo weet hij zeker dat hij een redelijke, marktconforme prijs krijgt. ‘Soms wordt er afgesproken dat als de activiteiten later duidelijk winstgevender blijken te zijn er dan na een halfjaar of een jaar nog een extra betaling plaatsvindt’, weet Wessels.

Als er een doorstart van i3-dochter ITAA binnen het eigen concern zou volgen, staat de curator er bij wijze van spreken voor in dat de activiteiten tegen de hoogst haalbare prijs zijn doorverkocht. Het werk van de curator wordt gecontroleerd door de rechter-commissaris, die het faillissement van het begin tot einde volgt. Het plan van i3 met ITAA is niet ongebruikelijk, zegt Wessels. ‘Het komt vaker voor. Je ziet ook vaak dat een directeur-eigenaar van een failliete onderneming een nieuwe bv opzet om een doorstart met het failliete bedrijf te maken. Maar ook in zo’n geval zal de waardebepaling at arm’s lenght moeten plaatsvinden.’

SLTN
De i3 Groep kondigde in een persbericht op 7 februari 2011 het faillissement van Amstelveense dochteronderneming ITAA aan. Dat werd een dag later door de rechter uitgesproken. Direct daarna startte i3 onderhandelingen met de curator over een doorstart van ITAA. Systeemintegrator SLTN uit Almere bereikte met de curator een akkoord over de overname van vier ITAA-medewerkers.

De moedermaatschappij kondigde half december 2010 aan het kantoor van ITAA in Amstelveen te sluiten. Het personeel zou in het nieuwe jaar aan de slag gaan in het nieuwe kantoorpand van de groep in Vianen. De huurbaas van het ITAA-kantoor in Amstelveen eiste echter naleving van het huurcontract. Daarop koos i3 Groep voor het aanvragen van faillissement voor ITAA.

Dataopslagspecialist ITAA werd half 2010 door i3 Groep overgenomen. Ten tijde van het faillisement werkten er twaalf mensen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs