Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Centric helpt Etten-Leur bij BAG/GBA-koppeling

01 maart 2011 - 10:30ActueelCloud & InfrastructuurCentric
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Ict-dienstverlener Centric heeft de gemeente Etten-Leur geholpen met de ingebruikname van een BAG/GBA-koppeling. Centric heeft hiervoor de applicaties Key2Burgerzaken (GBA), Suite4Basisgegevens (BAG) en Key2Datadistributie geschikt gemaakt. Vanaf 1 juli 2011 zijn gemeenten verplicht om in de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) gebruik te maken van adressen uit de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Centric heeft in samenwerking met andere leveranciers, het ministerie van Infrastructuur en Milieu en het agentschap Basisadministratie Persoonsgegevens en Reisdocumenten (BPR) een standaard gemaakt voor de binnengemeentelijke koppeling tussen burgerzaken (GBA) en de gemeentelijke BAG-applicatie.

De koppeling is volgens de dienstverlener ‘een mijlpaal in de realisatie van het stelsel van basisregistraties'. Door registraties aan elkaar te koppelen, worden gegevens slechts eenmaal vastgelegd en daarna meervoudig gebruikt. Dit draagt bij aan de doelstelling van de overheid om de eigen processen en van de dienstverlening aan burgers en bedrijven te verbeteren.

StUF-bg 02.04-standaard

Deze standaardkoppeling is een uitbreiding op de standaard StUF-bg 02.04. Centric heeft de applicaties Key2Burgerzaken (GBA), Suite4Basisgegevens (BAG) en Key2Datadistributie geschikt gemaakt voor de BAG/GBA-koppeling. Daarnaast is een stappenplan gemaakt, waarmee gemeenten op relatief eenvoudige wijze de BAG/GBA-koppeling kunnen implementeren.

Centric heeft ruim tweehonderd Key2Burgerzaken-klanten, waarbij de komende tijd de BAG/GBA-koppeling wordt geïmplementeerd. Bijna honderd klanten werken met de BAG van Centric (Suite4Basisgegevens). De overige klanten werken met een BAG van een andere leverancier. Ook bij die klanten implementeert Centric de BAG/GBA-koppeling.

Meer over

BasisregistratiesECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Tarq beheert GBA en BAG van Cranendonck

    Werkplek
    ActueelSoftware & Development

    Unidrive verruilt Bestmate voor Tradeworld

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Centric start leer- werktraject systeemspecialist

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs