Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

BZK: er is niks mis met aangepaste ARBIT

02 maart 2011 - 11:20ActueelIT Strategy & GovernanceMinisterie van BZK
Diederik Toet
Diederik Toet

Het ministerie van Binnenlandse Zaken snapt niets van de kritiek dat de aangepaste voorwaarden voor ict-leveringen aan het Rijk (Arbit) strijdig zouden zijn met het aanbestedingsrecht. Dat laat een woordvoerder weten aan Computable. ‘Het is ons niet duidelijk waarom de aanpassing in strijd is met het aanbestedingsrecht of -beleid.’ Volgens de ambtenaren zijn de wijzigingen in lijn met de doelstelling om leveranciers een gelijke kans op een overheidsopdracht te geven.

Het is de bedoeling dat alle Rijksoverheden bij de inkoop van ict-producten of -diensten de Arbit-voorwaarden gebruiken. Veel marktpartijen vonden dat de oorspronkelijke bepalingen opensourceleveranciers benadeelden. Daarop besloot de overheid onder meer tot het schrappen van artikel 59, dat opensourceleveranciers verplichtte tot aanvullend herkomstonderzoek om het Rijk te vrijwaren van claims van derden.

De aanpassingen leiden ertoe dat het Rijk opensourceleveranciers ineens ongeoorloofd voortrekt, beargumenteren twee advocaten in een opiniebijdrage op Computable.nl. Zij beweren dat de wijziging strijdig met het aanbestedingsrecht is. Bovendien zouden de aanpassingen door tegenstrijdigheden aan alle kanten juridisch rammelen , laat branche-organisatie ICT~Office weten.

Gelijk speelveld
Het ministerie van Binnenlandse Zaken is zich van geen kwaad bewust. Door de aanpassing is juist een gelijk speelveld ontstaan voor leveranciers van open source software ten opzichte van leveranciers van gesloten software, laat de woordvoerder weten.’De Europese aanbestedingsregels hebben onder meer tot doel de leveranciers in de lidstaten een gelijke kans te geven op het verwerven van een overheidsopdracht. De aanpassingen van de Arbit zijn geheel in lijn met deze doelstelling.’

Het ministerie van Binnenlandse Zaken publiceerde namens de Rijksoverheid de Algemene Rijksvoorwaarden bij IT-overeenkomsten (Arbit) in het voorjaar van 2010 op en wijzigde de voorwaarden in februari 2011.

Dossier ARBIT
Over de Arbit is al veel gezegd en geschreven. Computable stelde een dossier samen.

Meer over

Arbit

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs