Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Acer-baas ruimt veld wegens tabletstrategie

01 april 2011 - 12:32ActueelCloud & InfrastructuurAcer BeneluxDellGoogle
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Gianfranco Lanci, de topman van Acer, is opgestapt na verschil van inzicht met de eigenaren. Volgens Acer zou het bedrijf enkele maanden lang gediscussieerd hebben met Lanci over de koers die het bedrijf moet varen op de tabletmarkt. Acer voert een agressieve strategie door om marktaandeel te gaan pakken in het tabletsegment.

De onenigheid tussen Lanci en Acer ging volgens laatstgenoemde over de schaalgrootte, waardecreatie voor klanten, de betere positionering van het merk, toewijzing van resources en implementatiemethodes. Lanci zelf geeft een andere reden voor de breuk. Hij wilde weldegelijk snel de opgelopen achterstand op de tabletmarkt wegwerken. Hij had daarvoor al een speciaal team van ontwikkelaars klaarstaan. Daarin zaten echter geen Taiwanezen. Dat was volgens Lanci onverteerbaar voor het bestuur van Acer en dus moest hij wijken. De recent minder goede cijfers van Acer wijzen volgens analisten vooral op het feit dat het Taiwanese bedrijf de impact van tablets op de pc-markt schromelijk onderschat heeft. Acer had de laatste jaren veel succes in de verkoop van netbooks, maar de groei daarvan stokte eind 2010.

Windows 7 en Google Chrome OS

Lanci wordt voorlopig vervangen door voorzitter J.T. Wang. Die zegt dat de nadruk van Acer op pc's blijft liggen met een agressieve groeistrategie in het mobiele segment. Wang wil dat Acer in 2011 vijf tot zeven miljoen tablets gaat verkopen, zoals Acer Windows 7- en Android-tablets. Het gaat om 7 inch en 10,1 inch tablets die geschikt zijn voor Wi-Fi- en 3G-netwerken. Acer brengt zijn twee nieuwe Android-tablets (waarvan eentje waarschijnlijk met Google Chrome OS) en een Windows 7-tablet binnenkort op de markt.

Gateway en Dell

Lanci had een lange staat van dienst bij Acer. Hij liet de verkoop van zijn pc's over aan distributeurs en ict-dienstverleners die vooral veel consumenten en kleine bedrijven bedienden. Daarnaast kocht Acer onder leiding van Lanci in 2007 pc-leverancier Gateway. Een jaar later werd pc-leverancier Packard Bell overgenomen. In 2008 was Acer de grootste pc-leverancier van Europa. In 2009 passeerde Acer rivaal Dell en werd het de tweede grootste notebookleverancier van de wereld. Op de eerste plaats staat HP.

Meer over

BesturingssystemenChrome

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Acer komt met Windows 7- en Android-tablets

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Acer bedient mobiele werker met dun en licht notebook

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Acer zet in op high performance computing

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Explosieve groei dwingt Acer tot aanpassingen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Acer verbetert reparatiecentrum

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IDC: HP voelt hete adem van Acer in nek

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs