Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Cloud is bedreiging, maar neemt pijnpunten weg’

11 mei 2011 - 07:573 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieDell EMC

Door de komst van cloud computing gaat het beheerl van ict-omgevingen op de schop. Dat leidt tot veranderingen en een gevoel van onzekerheid bij ict-beheerders. Maar het is beter deze veranderingen te omhelzen, want cloud computing neemt een aantal pijnpunten voor cio’s en ict-managers weg. Dit zegt Joe Tucci, directeur van dataopslagleverancier EMC, op de gebruikersconferentie EMC World 2011 in Las Vegas.

Volgens Tucci brengt cloud computing veranderingen en onzekerheden voor ict-afdelingen, maar biedt het ook nieuwe kansen. 'Cloud computing leidt zeker tot het verdwijnen van banen, maar de cloud creëert ook nieuwe banen. EMC speelt daarop in, bijvoorbeeld door it-beheerders op te leiden tot certified cloud architect.'

Volgens de topman van EMC zullen steeds meer organisaties cloud computing gaan gebruiken. Hij baseert zich op een internationaal onderzoek van Gartner onder cio's. Daaruit blijkt dat 30 procent van de cio's al een vorm van cloud computing gebruikt.  De andere 30 procent heeft plannen om cloud computing in 2011 te gebruiken.

Pijnpunten

Tucci zegt dat cio's en it-managers met drie pijnpunten te maken hebben. Dat zijn budget, beheer en beveiliging. ‘IT-organisaties zijn tevreden, maar bijna 75 procent van het budget gaat naar beheer van bestaande systeem. De rest wordt geïnvesteerd in innovatie en nieuwe oplossingen. Ten tweede hebben organisaties te maken met een explosieve datagroei. Dit jaar wordt zo'n 1,2 zettabytes aan data opgeslagen. In 2020 stijgt dat naar 35 zettabytes.  Daarvan is 90 procent ongestructureerde data. Ten derde is databeveiliging een zeer belangrijk thema. 88 procent van de grote multinationales heeft last van botnets. In 2010 waren er 60 miljoen verschillende varianten van malware die via e-mail binnenkwamen.'

Deze drie pijnpunten kunnen volgens Tucci worden opgelost met cloud computing. ‘Dankzij ontwikkelingtools, zoals php en Python, worden nieuwe ‘big data'-applicaties geschikt gemaakt voor cloud computing, bijvoorbeeld van SAP, Oracle en Microsoft. Deze applicaties worden steeds vaker gebruikt op virtuele machines in cloudomgevingen.'

Microsoft, SAP, Oracle, VMware

EMC zegt zelf op de veranderingen in te spelen door zijn producten geschikt te maken voor cloud computing. Zo worden de EMC VMAX en VNX SMB dataopslagsystemen gebundeld met de document management software van Documentum voor beheer van content in de cloud. Grootzakelijke applicaties van leveranciers, zoals van Microsoft, SAP en Oracle, kunnen worden gebundeld met Isilon scale-out NAS-systemen of EMC's Atmos cloud-gebaseerde dataopslag. De RSA security-technologie en de Ionix beheersoftware worden ingezet ter bescherming van hybride clouds. De data-analyse technologie van Greenplum wordt gebruikt voor business intelligence.

De virtualisatiesoftware van VMware speelt ook een rol bij de beveiliging in de cloud. Zo kunnen it-afdelingen met VMware'vShield en vEdge meer inzicht krijgen in hun data als ze naar publieke en private clouds worden verplaatst, aldus Tucci.

Overnames

Tucci zegt dat EMC de komende jaren bedrijven overneemt om zijn cloudportfolio te versterken. Elk jaar geeft het bedrijf 3 tot 4 miljard dollar uit aan grote acquisities. In het verleden nam EMC voor grote bedragen leveranciers Isilon, Data Domain en Greenplum over.

Op EMC World 2011 zijn 6000 wereldwijde EMC-klanten en ruim 1000 -ict-dienstverleners aanwezig. Thema van de conferentie is ‘Cloud meets Big Data'.

Meer over

MalwarePHP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs