Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Dell vergroot winst door hogere marges

19 mei 2011 - 10:15ActueelInnovatie & TransformatieBridgeCompellentDellDell EMCIntel

Dell heeft in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar 2012 goede zaken gedaan. De omzet en winst stegen. Dat werd mogelijk door de sterke vraag naar zakelijke diensten en producten die hoge marges hebben. De vraag vanuit de overheid en consumenten was echter zwak. De goede winstcijfers van Dell komen vlak na de matige cijfers van concurrent HP.

De omzet van Dell steeg met 1 procent naar 15 miljard dollar. Een jaar eerder boekte Dell in dezelfde periode een omzet van 14,9 miljard dollar. De winst steeg met 177 procent naar 945 miljoen dollar. Een jaar eerder was dat nog 342 miljoen dollar. De hoge winst was mede te danken aan de verkoop van producten die hoge marges hebben, zoals intelligente software voor beheer van data, diensten, beveiliging en cloudoplossingen. Dell zegt het komend jaar ruim een miljard dollar in nieuwe datacenterproducten te investeren, zoals Dell vStart.

EMC Compellent EqualLogic

De omzet uit de verkoop van netwerken en servers nam toe met 11  procent. De omzet uit dataopslagsystemen daalde met 13 procent, doordat Dell minder EMC-producten verkocht. De relatie tussen Dell en  EMC staat als een tijdje onder druk. Dell wist wel meer eigen dataopslagoplossingen te verkopen, zoals van het overgenomen Compellent en EqualLogic. Dell is daardoor een grote dataopslagleverancier geworden. De omzet uit diensten steeg met 5 procent.

Intel Sandy Bridge

Voor het tweede kwartaal verwacht Dell een verdere groei, vooral doordat meer overheidsinstellingen orders bij Dell zullen plaatsen. Daarnaast hoopt Dell meer pc's te verkopen die uitgerust zijn met Intel's Sandy Bridge-technologie. Dell meldt verder dat de winstgevendheid van desktops en notebooks is verbeterd. 

 Voor het het fiscale jaar 2012 hoopt Dell 5 tot 9 procent in omzet te groeien. De winst moet dan stijgen met 13 tot 18 procent , aldus ceo Michael Dell.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs