Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Samenwerking Licensewatch en Pyx-IT

27 juni 2011 - 08:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het in Denemarken gevestigde Licensewatch en Pyx-IT hebben een partner-overeenkomst gesloten waarmee MKB organisaties in Nederland toegang krijgen tot een unieke Software Asset Management oplossing.

Momenteel controleert BSA (Business Software Alliance) intensief op (bewust of onbewust) illegaal gebruik van software. Illegaal gebruik van software kan leiden tot hoge boetes – opgelegd door de BSA of een software uitgever – maar ook tot complicaties binnen het IT-netwerk van organisaties . Zo komt het vaak voor dat softwareapplicaties conflicteren met elkaar zonder dat dit intern bekend is. aldus Licensewatch.

Pyx-IT is gespecialiseerd in het uitvoeren van licentiebeheer voor haar cliënten, waarbij ze gebruik maakt van de software van Licensewatch voor de eigen ontwikkelde Software Pre-Scan. Edward Wijnen, Vice President Sales van LicenseWatch, geeft aan dat met de samenwerking met Pyx-IT een strategische stap gezet is waarbij nu ook MKB organisaties snel en eenvoudig hun software licenties in kaart kunnen brengen en efficient kunnen beheren. "Zo kan nu iedereen effectief besparen op licentiekosten en incompliance vermijden."

Een onafhankelijke survey van The ITAM Review bracht naar voren dat in 2010 78% van de ondervraagde bedrijven een software audit heeft ondergaan. Een aantal sofware leveranciers heeft aangegeven het aantal audits op te gaan voeren in 2011.

Besparingen
Tegen een geringe investering per werkplek krijgen organisaties inzicht in de aanwezige softwarelicenties binnen de organisatie. In vrijwel alle gevallen leidt de uitvoering van de Pyx-IT Software Pre-Scan tot significante besparingen voor organisaties, zo beweren de twee bedrijven. Directeur Remon Harmelwaard van Pyx-IT: ‘Door een juist beheer van de softwarelicenties kun je de bedrijfsprocessen stroomlijnen en de betrouwbaarheid en veiligheid van IT verhogen. Het inventariseren en bijhouden van software en de licenties vormt een integraal onderdeel van het huidige IT beleid. Door exact inzicht te hebben in de binnen een organisatie aanwezige licenties en het gebruik daarvan, kan eenvoudig vastgesteld worden welke veranderingen in softwarelicenties nodig zijn, wat leidt tot hogere productiviteit van medewerkers, kostenbesparingen en het voorkomen van illegaal gebruik van software.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Soevereiniteit

    Vraagtekens over soevereine SAP-cloud Defensie

    Cloud & Infrastructure

    Ex-ASML-topman pleit voor importheffingen China

    IT Strategy & Governance

    Signalen van misbruik PHP-lekken, maar risico lijkt kleiner dan gevreesd

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs