Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Retail-marketing is inspiratiebron voor bank’

12 augustus 2011 - 14:54ActueelInnovatie & TransformatieAccenture

Banken laten zich bij het gebruik van marketingsoftware inspireren door bedrijven in de detailhandel. Het gaat bijvoorbeeld om social media of het analyseren van klantbestanden. De financiële instellingen kijken dat kunstje af bij retailers. Ze hopen zo sneller nieuwe klanten te vinden, beter te bedienen en vast te houden. Dat beeld schetst ict-dienstverlener Accenture. Het bedrijf gaf opdracht voor onderzoek onder 78 leidinggevenden van marketingafdelingen bij Europese banken.

Van de ondervraagden zegt 41 procent binnen een jaar tijd ten minste één marketingprogramma door te voeren dat is afgekeken van detailhandelbedrijven. Vier van de vijf respondenten denken dat de door retailers gehanteerde technieken voor klantenanalyses en gedragssegmentatie  de concurrentiepositie verbeteren.

'Ondanks de verschillen tussen banken en retailers in termen van producten en frequentie van klantinteractie, kunnen banken inspiratie halen uit wat er gebeurt in retail', stellen de onderzoekers. Barend van Doorn, leidinggevende van Accenture-divisie voor ict-diensten voor de financiële sector: 'Banken die de successen van top-retailers overnemen, zoals klantanalyse en gedragssegmentatie, zelfbediening en het centraal stellen van de klant, hebben een goede kans om beter te presteren dan de concurrentie.'

Amazon en Apple

De ondervraagde marketeers van de banken kregen een lijst voorgelegd met zestien klantinitiatieven bij retailers. De respondenten waardeerden de productaanbevelingen van Amazon.com het hoogst. De internetwinkel biedt aan de kassa een overzicht  van producten die vaak tegelijkertijd worden verkocht met het product dat al in het mandje ligt. Daarbij wordt gebruik gemaakt van kooppatronen en andere correlaties binnen de webwinkel.

Ook de specifieke marketingcampagnes voor klantgroepen van Best Buy en de op analyse gebaseerde iTunes-tool Genius van Apple werden genoemd. Met Genius wordt nieuwe content aanbevolen op basis van de individuele koopgeschiedenis en de bibliotheek van video- en audio-bestanden van de gebruiker.

‘Moeilijk te implementeren’

Uit het onderzoek komt wel naar voren dat de meest veelbelovende retailstrategieën ook vaak het moeilijkst zijn om te implementeren. Zo kregen de klantinitiatieven van Apple en NH Hotels een top-vijf waardering wat betreft potentiële opbrengsten en toepasbaarheid voor banken, maar stonden zij tevens in de top-vijf als het gaat om de gevolgen voor de investeringen en de impact op de organisatie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs