Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

SGI ziet omzet toenemen en verlies afnemen

24 augustus 2011 - 12:27ActueelInnovatie & TransformatieCraySGISilicon Graphics

Silicon Graphics (SGI), leverancier van mainframes en hoogwaardige servers, meldt in zijn jaarcijfers dat zijn omzet toeneemt en dat het verlies steeds kleiner wordt. In het vierde kwartaal steeg de omzet met 92,3 procent naar 195,5 miljoen dollar. Het verlies bedroeg 3,4 miljoen dollar. Dit komt met name door de hogere kosten voor verkoop en marketing.

De recente kwartaalcijfers zijn een opsteker voor SGI. Een jaar eerder boekte SGI in het vierde kwartaal een omzet van 101,6 miljoen dollar en een verlies van 27,6 miljoen dollar.

In zijn gebroken boekjaar 2011 boekte SGI een omzet van 629,6 miljoen dollar en een verlies van 21,2 miljoen dollar. In 2010 boekte SGI nog een verlies van 88,9 miljoen dollar. In 2012 is SGI van plan een omzet te halen die tussen de 740 en 780 miljoen dollar schommelt.

Cray en IBM

SGI, een fusie van Rackable Systems en Silicon Graphics, is steeds vaker een alternatief voor concurrenten Cray en IBM. SGI levert daarvoor onder andere de Altix UV 1000-oplossing die kan worden ingezet voor high performance computing (hpc). Hierbij werkt SGI nauw samen met Intel's Sandy Bridge ‘Westmere-EX' Xeon E7-processors. De ICE-clusters van SGI worden gebaseerd op Intel's Xeon E5-processors.

Over SGI

SGI (Silicon Graphics) stond ooit synoniem voor de allerhoogste prestaties in computergenereerde beelden en supercomputing. Een aantal foute beslissingen dwongen het bedrijf uit Sunnyvale om op 1 april 2009 surseance aan te vragen. Het nieuwe SGI werd in 2009 geïntroduceerd na de fusie tussen server- en storageleverancier Rackable Systems en high-performance computing (hpc) specialist Silicon Graphics.

Nu zijn alle producten en partners geïntegreerd. Hierbij positioneert SGI zich als server- en storagevirtualisatiespecialist waarbij partners met diensten een goede marge kunnen verdienen. Volgens SGI zijn de storageproducten ook geschikt voor klanten en partners die voorheen zaken deden met Sun Microsystems. SGI positioneert zich op dit vlak als alternatief voor Oracle/Sun. SGI tekende recentelijk in Nederland een distributiecontract met Zycko.

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs