Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Kans op auto-hack neemt toe’

08 september 2011 - 22:00ActueelInnovatie & TransformatieMcAfee

De kans dat auto’s gehackt worden neemt toe. Dat komt doordat ingebedde software voor autobesturing steeds vaker verbonden is met geïntegreerde communicatiesystemen. Dat meldt McAfee.

'Welke autosystemen hebben een internetverbinding en hoe zijn die beveiligd? Is er een verbinding tussen het navigatiesysteem, de gps en de kritieke elektrische systemen van de wagen?' Deze vragen zouden automobilisten zichzelf en hun autohandelaar moeten stellen. Dat adviseert McAfee in een rapport met de titel 'Caution: Malware Ahead'. Aan het rapport werkten verschillende experts mee op het gebied van de beveiliging van ingebedde systemen.

Toenemende integratie

Ingebedde systemen zitten in steeds meer auto-onderdelen. Voorbeelden daarvan zijn airbags,cruise en stabiliteitscontrole. Extra's zoals navigatie- en entertainment-systemen leggen daarnaast via onder meer gps, mobiele telefonie en Wi-Fi contact met de buitenwereld.

Al deze systemen communiceren bovendien steeds vaker onderling, om er bijvoorbeeld voor te zorgen dat het volume van het geluidssysteem omhoog gaat bij hogere toerentallen. Ook is het in sommige auto's mogelijk om de maximumsnelheid te beperken voor een bepaalde chauffeur.

Dat maakt dat de kans toeneemt op privacyschendingen van automobilisten en softwarematige aanvallen die specifiek gericht zijn op autosystemen, aldus de leverancier van antivirussoftware. Als concreet voorbeeld van een auto-hack noemt McAfee een ex-werknemer van een autohandelaar uit Texas, die op afstand honderd wagens 'uitschakelde' en liet claxoneren.

Automatische voertuigen

'Vandaag de dag zien we stoutmoedige experimenten, zoals de automatische voertuigen van Google en slimme wegen die rapporteren over verkeerscondities en autosnelheden', staat in het rapport te lezen. 'Zulke experimenten tonen de mogelijkheden van gecoördineerde en verbonden communicatie van allerlei systemen in een auto.'

'Maar er bestaat de zorg dat, naarmate de auto-industrie vooruitgang boekt, er weinig gebeurt om de veiligheid van deze systemen te garanderen', aldus het rapport.

Auto-bugs

Ook de kans op auto-bugs neemt toe. Een al weer wat ouder voorbeeld: in oktober 2006 kwam een probleem aan het licht met het drive-by-wire systeem van de Toyota Camry. Dit systeem onthoudt wat de rijstijl van de bestuurder is. Zodra de bestuurder handelingen verricht die de wagen niet van hem of haar gewend is, kan de software die de aansturing verzorgt voor de motor en de versnelling van slag raken, met bokkig gedrag tot gevolg. Wanneer een rustige rijder plotseling het gaspedaal indrukt om een andere auto te ontwijken, kan zoiets fataal zijn.

Meer over

Embedded systems

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Gemeentehuis
    ActueelData & AI

    Ook gemeente Emmen start met ai-systeem voor raadsinformatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs