Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Concurrentie verslaat Nederland op IT-kracht

27 september 2011 - 13:08ActueelInnovatie & TransformatieBSAEconomist Intelligence Unit
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Nederland zakt van de vijfde naar de tiende plaats op de wereldranglijst van meest concurrerende it-landen. De oorzaak hiervan is de verminderde aandacht voor innovatie en onderzoek in Nederland. Dit blijkt uit de IT Industry Competitiveness Index 2011 van de Economist Intelligence Unit, gepubliceerd door de Business Software Alliance (BSA).

De BSA publiceert de IT Industry Competitiveness Index voor de vierde keer sinds 2007. De index vergelijkt 66 landen op een aantal indicatoren die bijdragen aan een gezond it-klimaat: algeheel zakelijk klimaat, it-infrastructuur, aanbod van geschoold personeel, research & development (r&d), juridisch klimaat en ondersteuning van de regering voor ontwikkelingen in de it-industrie.

Substantiële verbetering

De Verenigde Staten voeren in 2011 de ranglijst aan, gevolgd door Finland, Singapore, Zweden en het Verenigd Koninkrijk. Nederland zakt dit jaar vijf plaatsen op de ranglijst. ‘Dit heeft te maken met de score op it-infrastructuur, r&d en ondersteuning van de regering voor it-ontwikkelingen', zegt Jacco Brand, voorzitter van de Benelux BSA Committee. ‘In de komende jaren ligt de bal bij politici en bedrijven om de prestaties van Nederland op deze gebieden te verbeteren en erin te investeren. Alleen dan is een substantiële verbetering van de it-concurrentiekracht mogelijk.'

De ‘index' uit 2011 signaleert dat landen die traditioneel sterk zijn in it, hun leidende positie deels behouden doordat ze voordeel uit hun voorsprong halen. Deze landen hebben na jaren van investeren een solide fundament opgebouwd voor technologie-innovatie. Hier profiteren ze nog steeds van. Wereldwijd neemt de concurrentie echter toe met nieuwe uitdagers, vooral de zich ontwikkelende economieën proberen te voldoen aan de standaarden van deze traditionele leiders.

Meerdere it-machtscentra

‘Uit de IT Industry Competitiveness Index van dit jaar blijkt overduidelijk dat investeren in fundamentele technologie-innovatie op de lange termijn een enorm rendement oplevert', zegt Robert Holleyman, president en ceo van de BSA. ‘Het is eveneens duidelijk dat geen enkel land een monopolie heeft in informatietechnologie. Er is een bewezen formule voor succes en het staat iedereen vrij daar gebruik van te maken. Daarom evolueren we naar een wereld met meerdere it-machtscentra.'

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs