Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Directeuren Oracle en Salesforce.com botsen

06 oktober 2011 - 16:23ActueelInnovatie & Transformatie

Oracle heeft de OpenWorld-keynote van Marc Benioff, ceo van Salesforce.com, afgezegd. Reden is een persoonlijke ruzie tussen Oracle ceo Larry Ellison en Marc Benioff, die vroeger werkte voor Oracle. Benioff vindt dat Oracle ‘gesloten mainframe-systemen’ aan zijn klanten biedt . Ellison zegt juist dat zijn systemen op open standaarden werken.

Een paar honderd Oracle-klanten en de ict-vakpers kwamen woensdagochtend 5 oktober 2011 alsnog naar het St. Regis hotel in het centrum van San Francisco om naar de visie van Benioff te luisteren. Ook ex-Oracle-medewerkers waren aanwezig. Marc Benioff zei dinsdagavond 4 oktober een e-mail te hebben gekregen dat zijn presentatie was gecanceled. 'Ik heb commentaar op mijn Facebook-site gegeven op een keynote van Larry Ellison. Ik heb een foute uitspraak gedaan en mijn excuses aangeboden aan Larry Elisson. Ik zie mijn kritiek als een tenniswedstrijd, het is niet persoonlijk. We krijgen van Oracle één miljoen dollar terug die we voor de keynote moesten betalen.'

Proprieraty

Benioff, die vroeger voor Oracle werkte, gaf daarna kritiek op de ‘proprietary mainframes' en ‘gesloten systemen' die Oracle aan zijn klanten biedt. 'Deze systemen zijn niet geschikt voor cloud computing en sociale netwerken, die meer standaardtechnolgie gebruiken en in trek is bij cio's en it-managers', aldus Benioff.

Volgens de topman van Salesforce.com verandert cloud computing de hele industrie en heeft het invloed op bedrijven die meer open moeten worden en juist minder hiërarchisch. 'Je moet meer open zijn en samenwerken, zoals Cisco-ceo John Chambers zegt. Sociale netwerken spelen hierbij een grote rol. Salesforce.com heeft inmiddels zakelijke sociale netwerken voor bedrijven zoals Burberry, Bank of America en General Electric's CNBC-onderdeel.'

Netsuite

'De toekomst zit niet in een proprieraty mainframes, zoals Oracle Exadata', aldus Benioff. 'Je moet juist bouwen op commodity-technologie, zoals Google, Facebook en Salesforce.com doen. Dat is goedkoper. We gebruiken goedkope systemen en multi-tenant architectuur en zorgen dat sociale en mobiele netwerken erop kunnen werken. Larry Ellison moet het hebben van de verkoop van dure oplossingen, zoals mainframes. Ik zeg je dit; er is geen toekomst voor mainframes. Larry Elisson zou moeten geloven in cloud computing, want hij is eigenaar van online crm-leverancier Netsuite.'

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Eén reactie op “Directeuren Oracle en Salesforce.com botsen”

    1. arne schreef:
      6 oktober 2011 om 19:05

      En wiens visie is dit? Ik bedoel: wie is de bron? Dat kan het verhaal nogal kleuren.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs