Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ordina steekt 40 miljoen in eigen organisatie

07 oktober 2011 - 11:33ActueelInnovatie & TransformatieOrdina
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

Ordina is van plan aandelen uit te geven van veertig miljoen euro in totaal, om de kapitaalstructuur te versterken en een achtergestelde lening te kunnen aflossen. Het aandeel Ordina verloor in 2011 tot nu toe 60 procent van zijn waarde. Ordina wijdt dit aan ‘aanhoudend uitdagende marktomstandigheden’. Ict-dienstverlener Ordina verwacht een lager bedrijfsresulaat in 2011 dan in 2010. Het voorspelt eind dit jaar uit te komen op 16 miljoen euro, terwijl dit vorig jaar nog 18,1 miljoen euro betrof.

Ordina is van plan 4,2 miljoen nieuwe gewone aandelen onderhands te plaatsen bij het onafhankelijke investeringsfonds Project Holland Fonds (PHF). Bij onderhandse plaatsing worden effecten rechtstreeks, zonder openbare inschrijving bij beleggers geplaatst. Daarnaast worden er 37,1 miljoen nieuwe aandelen uitgegeven, waarvan meer dan de helft (23,9 miljoen) worden aangeboden aan bestaande aandeelhouders. Als dit alles succesvol wordt afgerond, dan heeft PHF een belang in het ict-bedrijf van 21 procent.

De ceo van Ordina, Stépan Breedveld, laat weten dat de dienstverlener 'goed gebruik wil kunnen maken van kansen waar deze zich aandienen en ook voorbereid zijn op de uitdagingen die het huidige economische klimaat met zich mee kan brengen'. Breedveld: 'Wij hebben de afgelopen periode het huis op orde gebracht; na aanscherping van de strategie zijn de kosten aanzienlijk teruggebracht en is de aansturing van de organisatie vereenvoudigd en versterkt. Het is nu van belang om alle aandacht en energie verder te richten op de markt, onze klanten en de operationele gang van zaken binnen Ordina'.

Derde kwartaal

Het bedrijf roept binnen acht weken een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders op. Op 10 november 2011 geeft het ict-bedrijf een nadere toelichting op de cijfers van het derde kwartaal.

Het is tot nu toe geen makkeiljk jaar voor Ordina. In mei 2011 werd bekend dat de verwachte omzetten niet werden gehaald. In juni werd daarom flink gesneden in het management. Ronald Kasteel verliet het bedrijf na 22 jaar en Breedveld werd per 1 september 2011 ceo.

 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs