Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Grote bedrijven houden hand op ICT-knip

27 oktober 2011 - 12:41ActueelInnovatie & Transformatie
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Grote bedrijven investeren de komende twaalf maanden minder in ict. Alleen de uitgaven aan software blijven op peil. Binnen grote bedrijven is het sentiment ten aanzien van ict-bestedingen omgeslagen van ‘duidelijk positief’ naar ‘negatief’. Dat concludeert adviesbureau Ernst & Young in de ICT Barometer. Het adviesbedrijf ondervroeg zeshonderd managers naar de ict-investeringen in de komende 12 maanden.

De verwachtte krimp van de ict-uitgaven van grote bedrijven wordt gecompenseerd door de ict-investeringen van kleine- en middelgrote bedrijven. Daar is het sentiment volgens de onderzoekers minder somber. De verwachting is dat over de hele linie de ict-investeringen licht stijgen. Maar grote bedrijven remmen de groei.

De investeringsplannen verschillen sterk per sector. De onderzoekers melden dat de branche voor productie en industrie relatief positief is over de toekomstige ict-investeringen. Andere sectoren zijn minder zeker. De sectoren handel en distributie zijn volgens Ernst & Young negatieve uitschieters. Daarbij speelt het gedaalde consumentenvertrouwen een rol.

‘Vergelijkbaar met 2008’

Casper Kruijt, partner bij Ernst & Young, constateert dat de ict-markt een grillige periode doormaakt. 'De snelheid waarmee het sentiment keert, is vergelijkbaar met de daling van halverwege 2008. In het vorige kwartaal leek het er nog op dat kleine en middelgrote bedrijven de motor achter groeiende ict-bestedingen waren en we een opgaande lijn te pakken hadden. De grootste bedrijven stellen hun ict-investeringen in de huidige situatie zo ver mogelijk vooruit.'

Kruijt stelt dat het mkb aarzelt en grote bedrijven afhaken. 'Als we afgaan op de verwachtingen van sommige automatiseerders zal het vierde kwartaal geen gunstiger beeld ontstaan.'

Grootste kostenpost

Uit het onderzoek blijkt verder dat binnen het ict-budget servers, standaardsoftware en telecom onveranderd de grootste kostenposten zijn.

Cloud computing wordt met afstand als de grootste groeipost binnen het ict-budget genoemd. Bestedingen voor consultancy, (interim) management en opleidingen staan 'zwaar onder druk', concluderen de onderzoekers.

Meer over

Consulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    halfgeleider
    Innovatie & Transformatie

    Fabriek voor fotonische chips versterkt Nederlandse halfgeleiderwaardeketen

    Data & AI

    AI Coalitie 4 NL: investeer 5 miljard in Nederlandse ai

    Data & AI

    Tomaten-tech

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Chinese eigenaar Wingtech wil controle terug over Nexperia Nijmegen

    Innovatie & Transformatie

    Nieuw Actieprogramma Duurzame Digitalisering

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs