Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Meer tijd had EPD kunnen redden’

Arts met stethoscoop
15 november 2011 - 14:13ActueelInnovatie & TransformatieNictiz

De ontmanteling van het landelijk elektronisch patiëntendossier (epd) had voorkomen kunnen worden wanneer beheerder Nictiz meer tijd had gehad om de financiering rond te krijgen. Dat zegt Nictiz-directeur Gert-Jan van Boven in een vraaggesprek met Computable. De financiering van het epd uit bijdragen van zorgverleners was feitelijk rond, op een bedrag van 1,6 miljoen euro na.

Een rondgang langs huisartsen, huisartsenposten, apothekers en ziekenhuizen leverde garanties op voor een bedrag van 5,6 miljoen euro. Nog eens 1,6 miljoen euro werd toegezegd onder voorwaarden. Het totaal van 7,2 miljoen euro was in principe voldoende om door te gaan, zegt Nictiz-directeur Gert-Jan van Boven.

Omdat het Nictiz als stichting de complete financiering voor het volgende jaar rond moet hebben, mocht de 1,6 miljoen euro toegezegd onder voorwaarden niet worden meegeteld. 'Dat is bijvoorbeeld het geval wanneer een apotheker korting bedingt omdat hij met vijf apotheken meedoet. Als iemand zo'n voorbehoud maakt, heb je niet echt een deal.'

Garantstelling

Er was geen partij te vinden die zich voor het ontbrekende bedrag garant wilde stellen. 'Ook minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport niet. Bij het afschieten van het epd heeft de Eerste Kamer haar verboden ook nog maar iets aan het epd te doen. Dat heeft zij heel letterlijk opgevat.'

Volgens Van Boven is het epd gesneuveld door tijdgebrek. 'De wil om het systeem in de lucht te houden is er. De verzekeraars zijn bereid om de kosten te vergoeden aan de zorgverleners. De jaarlijkse kosten van zo'n tien miljoen euro zijn niet overdreven hoog. Het probleem is dat Nictiz als stichting voor het einde van het jaar de financiering voor het volgende jaar rond moet hebben. Anders zijn de leden van ons bestuur hoofdelijk aansprakelijk. Een bedrag van een miljoen euro per persoon, dat zagen ze niet zitten.'

Interview

Lees ook het volledige interview met Gert-Jan van Boven: 'Investering in EPD is vrijwel waardeloos'.

Meer over

EPD

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs