Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » Sourcing & Vendor Management » Vendor Management

BT wordt ict-provider voor EU-Parlement

02 december 2011 - 12:28ActueelVendor ManagementBTEuropees Parlement
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

BT heeft de aanbesteding van het Europees Parlement gegund gekregen om de telecom-infrastructuur op de drie locaties in Luxemburg, Brussel en Straatsburg te verzorgen. In totaal mag BT vijf jaar lang bij de Europese Commissie aan de slag. Het contract heeft een budgetwaarde van 120 miljoen euro.

Voor welke onderaannemers er wat betreft de levering van netwerkapparatuur gekozen wordt, is nog onbekend. Edwin Hageman is ceo van BT Benelux: 'Dat hangt er vanaf wat de klant wil, dus dat bepalen wij niet.' Het eerste contract gaat om het leveren van netwerkinfrastuctuur in de gebouwen, het tweede perceel betreft aanvullende netwerkdiensten en toepassingen.

Er zou sprake zijn van een derde deel, die van televisiedistributie, maar daarover zegt Hageman: 'Die hebben wij niet gegund gekregen, omdat we hier simpelweg geen bod op hebben uitgebracht. Op de eerste twee wel en die hebben we nu dus gegund gekregen.'

De vijfjarige contracten bestrijken een breed scala aan netwerkgebaseerde ict-diensten, inclusief de levering van netwerkapparatuur en applicaties evenals alle bijbehorende professional services voor de telecommunicatie-infrastructuur en systemen van het Europees Parlement. De ict-diensten die geleverd gaan worden zijn op het gebied van IP-telefonie, unified communications, videoconferenties, telepresence, beveiliging en internettoegang. Ze omvatten ook de levering van netwerkapparatuur en toepassingen, waaronder intelligente switches, routers en breedband multiplexers. BT is verzorgt ook als enige de professional services voor het parlement, zoals systeemintegratie, onderhoud, training en rapportage.

Philips en NATO

De wereldwijde omzet van BT is twintig miljard euro. Het bedrijf heeft in de Benelux negenhonderd klanten. In Nederland zijn dat klanten zoals Sanquin, Carglass, Rijkswaterstaat, ProRail, KPMG en het St. Antoniusziekenhuis. Wereldwijd doet het zaken met Philips en NAVO.

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Vendor Management

    Nieuwe EU‑licentieregels zetten techsector aan het werk

    Vendor Management

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Vendor Management

    Ai verandert ECM in een kennisbron

    Licentiewatch Microsoft
    Vendor Management

    Grote prijsstijgingen voor Office 365 en Microsoft 365: bedrijven moeten opnieuw rekenen

    Licentiewatch Broadcom
    Vendor Management

    Woede bij cloud- en serviceproviders om nieuwe kaalslag Broadcom/VMware

    Vendor Management

    Xerox wint tender grafische dienstverlening Rijk, VNG rondt weerbaarheidstraject af en de elf grootste tenders van het vierde kwartaal 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs