Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

BT wordt ict-provider voor EU-Parlement

02 december 2011 - 12:28ActueelInnovatie & TransformatieBTEuropees Parlement
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

BT heeft de aanbesteding van het Europees Parlement gegund gekregen om de telecom-infrastructuur op de drie locaties in Luxemburg, Brussel en Straatsburg te verzorgen. In totaal mag BT vijf jaar lang bij de Europese Commissie aan de slag. Het contract heeft een budgetwaarde van 120 miljoen euro.

Voor welke onderaannemers er wat betreft de levering van netwerkapparatuur gekozen wordt, is nog onbekend. Edwin Hageman is ceo van BT Benelux: 'Dat hangt er vanaf wat de klant wil, dus dat bepalen wij niet.' Het eerste contract gaat om het leveren van netwerkinfrastuctuur in de gebouwen, het tweede perceel betreft aanvullende netwerkdiensten en toepassingen.

Er zou sprake zijn van een derde deel, die van televisiedistributie, maar daarover zegt Hageman: 'Die hebben wij niet gegund gekregen, omdat we hier simpelweg geen bod op hebben uitgebracht. Op de eerste twee wel en die hebben we nu dus gegund gekregen.'

De vijfjarige contracten bestrijken een breed scala aan netwerkgebaseerde ict-diensten, inclusief de levering van netwerkapparatuur en applicaties evenals alle bijbehorende professional services voor de telecommunicatie-infrastructuur en systemen van het Europees Parlement. De ict-diensten die geleverd gaan worden zijn op het gebied van IP-telefonie, unified communications, videoconferenties, telepresence, beveiliging en internettoegang. Ze omvatten ook de levering van netwerkapparatuur en toepassingen, waaronder intelligente switches, routers en breedband multiplexers. BT is verzorgt ook als enige de professional services voor het parlement, zoals systeemintegratie, onderhoud, training en rapportage.

Philips en NATO

De wereldwijde omzet van BT is twintig miljard euro. Het bedrijf heeft in de Benelux negenhonderd klanten. In Nederland zijn dat klanten zoals Sanquin, Carglass, Rijkswaterstaat, ProRail, KPMG en het St. Antoniusziekenhuis. Wereldwijd doet het zaken met Philips en NAVO.

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs