Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Capgemini verhuist medio 2013 naar Leidsche Rijn

05 februari 2012 - 21:453 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieCapgemini
Rik Sanders
Rik Sanders

Capgemini verhuist volgens planning in mei 2013 naar de Utrechtse nieuwbouw- en vinexlocatie Leidsche Rijn. Nu nog is de ict-dienstverlener gehuisvest op het industrieterrein Papendorp in Utrecht. Het nieuwe hoofdkantoor ligt pal aan de A2, vlak in de buurt van softwarebedrijf Oracle, en grenst aan het nieuwe NS-station Utrecht Leidsche Rijn. Capgemini verhuist omdat het nog te bouwen kleinere pand beter geschikt zou zijn voor de invoering van het flexibele ‘nieuwe werken’ dan het huidige onderkomen.

Voor Capgemini betekent de verhuizing dat het voor de derde keer binnen tien jaar een nieuw hoofdkwartier in Utrecht betrekt. Voordat het bedrijf in 2003 naar Papendorp vertrok was het gehuisvest in een eigen campus op het Utrechtse universiteitsterrein De Uithof. De verplaatsing heeft geen gevolgen voor de andere vestigingen van het automatiseringsbedrijf in Amsterdam, Apeldoorn, Eindhoven, Groningen, Heerlen en Voorburg, stelt een zegsman. Overigens trekt Capgemini niet helemaal weg uit de Papendorp-locatie. Het blijft er zijn congressen organiseren. Er is daar een groot auditorium beschikbaar.

Maart vorig jaar schreef Computable al over de op handen zijnde verhuizing, maar Capgemini wilde toen niet bevestigen dat voor de nieuwe hoofdzetel Leidsche Rijn was uitgekozen. De plek is door de gemeente Utrecht voorgedragen. Het gebouw komt vlak langs de A2 te liggen en grenst aan het nog te openen station Utrecht Leidsche Rijn. Dit station moet het hart vormen van de wijk Leidsche Rijn Centrum. 'Medewerkers kunnen zo vanaf het station het gebouw inlopen. Wat dat betreft is de bereikbaarheid een stuk beter dan in Papendorp', waar treinreizigers op Utrecht Centraal nog een bus moesten nemen', aldus de woordvoerder.

Nieuwe werken

Huurder Capgemini plant de verhuizing van het huidige hoofdkantoor in Papendorp in mei 2013. Het nieuwe gebouw moet nog wel opgeleverd worden. Het krijgt een vloeroppervlakte van 21.000 vierkante meter, daar waar de huidige locatie over 55.000 vierkante meter beschikt. AM Real Estate Development is de vastgoedeigenaar en opdrachtgever. Hoofdaannemer is BAM; Ibelings van Tilburg is het architectenbureau.

Het huurcontract van het pand in Papendorp loopt af in 2013. Volgens een woordvoerder van de ict-dienstverlener bleek het gebouw te groot voor de invoering van flexibele werkplekken voor het personeel. Nu zijn er zo'n 2800 werkplekken; dat aantal is in het nieuwe gebouw met de helft ingedikt, vertelt een zegsman. 'Wij hebben gekeken naar alternatieven, maar we vonden in en rond Utrecht nergens een ruimte met een geschikt vloeroppervlak om het nieuwe werken op zo'n schaal te realiseren.'

Architect

Architectenbureau Ibelings van Tilburg omschrijft op hun website de nieuwbouw als volgt:

'Aan de oostzijde van Leidsche Rijn Centrum Noord, parallel aan de A2, is een doorlopende kantorenwand geprojecteerd, die als geluidsbuffer voor de achterliggende bebouwing functioneert. Capgemini gaat daar het zuidelijk deel van de kantorenwand, direct naast het NS-station, invullen. De structuur van het gebouw bestaat uit twee langgerekte volumes van 172 meter lang en 16,2 meter breed met dwars daarop drie overspanningen van 14,4 meter breed. Tussen de volumes liggen patio's, waarvan er twee overdekt zijn en het atrium en de entree vormen, de derde vormt een binnentuin.
De dwarsoverspanningen tonen zich aan de Reykjavikstraat in de verticale parcelering van de gevel.

De gevel heeft aan deze zijde een klassieke opbouw. Aan de zijde van de snelweg tonen de dwarsoverspanningen zich in de gevel middels drie bijzondere accoladevormige accenten. Meer flexplekken, een grotere uitwisselbaarheid van gemeenschappelijke ruimtes en kolomvrije vloervelden zijn het uitgangspunt.'

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Netwerk uitbreiden
    OpinieCarrière

    De wet van Moore op arbeid (en de dynamische regulering van de markt)

    R&D
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Subsidieregeling digitale innovatie voor het mkb

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Slaap lekker

    ActueelOnderwijs

    Deze 10 ict-projecten zetten het onderwijs op z’n kop!

    ActueelOverheid

    Annulering presentatie Digitaliseringsstrategie klap voor Szabó

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    ‘Echte oplossingen om dagelijks te geb...

    IFS Connect, het jaarlijkse event van bedrijfssoftwareleverancier IFS, draait dit jaar volledig om Industrial AI. Het bedrijf ontvangt zijn gasten...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs