Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Business Applications » Content management

Main Capital koopt softwarebedrijf Sofon

Handen schudden
03 augustus 2012 - 13:19ActueelContent managementMain Capital
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

De investeringsmaatschappij Main Capital Partners heeft een meerderheidsbelang gekocht in het Eindhovense softwarebedrijf Sofon. Het huidige management blijft het bedrijf leiden. Sofon ontwikkelt en bouwt standaard software die salesorganisaties ondersteunt bij het maken van offertes en het beheren van contracten. Naast Main neemt ook Dolfin Capital een belang in het bedrijf.

Met de investering van Main Capital wil Sofon zijn groeistrategie realiseren, met verdere expansie naar onder andere Duitsland en de VS. Als basis voor de groei zal Sofon voor het einde van het jaar een nieuw cloudplatform lanceren. De software integreert naadloos met de producten van de belangrijkste erp- en crm-aanbieders. Sofon heeft al vestigingen in België, Duitsland, Nederland, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk.

De Sofon-software ondersteunt complexe verkoopprocessen binnen internationaal opererende organisaties. De software vereenvoudigt, versnelt en verhoogt de kwaliteit van het maken en de afhandeling van offertes en het managen van contracten. Gebruikers van de Sofon-oplossingen zijn onder andere Philips Healthcare, Ricoh Europa en Tyco Valves & Controls. Sofon heeft omzet en winst de afgelopen jaren sterk zien stijgen.

Twaalf miljoen euro

Main Capital Partners maakte eind juni 2012 bekend een bedrag van twaalf miljoen euro te hebben aangetrokken voor zijn investeringsfonds Main Capital III. Doel van dit fonds is het overnemen van Nederlandse softwarebedrijven. Het geld komt van Main Capital Partners zelf, de Zwitserse investeerder Akina en een aantal families en vermogende ondernemers. Het fonds wil groeien naar een totaal vermogen van zestig miljoen euro.

‘De markt waarin Sofon actief is groeit met een kwart elk jaar. Wij vertrouwen erop dat wij de inkomsten van Sofon uit internationale afzet de komende jaren kunnen verveelvoudigen. Sofon heeft een uitstekende uitgangspositie, een goed product en sterk management', zegt managing partner Charly Zwemstra van Main Capital.

Iaso, SecondFloor, Visionwaves, EuroSystems en Sharewire

Main Capital Partners participeert momenteel in verschillende softwarebedrijven. Het gaat hier om Iaso Backup Technology, SecondFloor (compliance en risk management software), Visionwaves (managementoplossingen), Eurosystems (credit management software) en Sharewire (mobiele applicaties en oplossingen).

Main nam begin dit jaar ook afscheid van investeringen die het eerder had gedaan. Actuera werd doorverkocht aan collega-investeringsfonds Waterland en technisch documentspecialist Tedopres ging naar het Finse beursgenoteerde bedrijf Etteplan.

Meer over

ECMOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Euro
    Overnames & fusies

    Main Capital scoort 12 miljoen voor IT-overnames

    Handen schudden
    IT Strategy & Governance

    Stuivertje wisselen bij polissoftwarebedrijf Actuera

    Euro
    Software & Development

    Investeerders nemen Eurosystems over

    Computable.nl
    Data Analytics

    Secondfloor verzekert zich van geldschieters

    Computable.nl
    Data Analytics

    TIIN en Main steken geld in Vision Waves

    Computable.nl
    Disaster Recovery

    Main Capital II investeert in Iaso Backup

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs